Angle down Atgal

Iš SAM – itin griežti nurodymai vaistinėms: nereceptinių vaistų parduoti po vieną pakuotę, jokių nuolaidų

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirmadienį vaistinėms pateikė nurodymą dėl veiklos karantino metu – pagal jį gali būti ribojami nereceptinių vaistų ir dezinfekcinio skysčio pardavimai, gali būti uždrausta taikyti nuolaidas.

Pasiteiravus apie SAM vaistinėms pateiktą įsakymą ir jame nurodytus draudimus, ministerija pateikė minėtą įsakymą. Jame nurodoma, kad Aurelijus Veryga uždraudžia vaistinėms akcijas, nuolaidas, kitas prekybos skatinimo priemones. Taip pat uždraudžiama parduoti daugiau nei vieną nereceptinio vaisto pakuotę vieno pirkimo metu.

Vaistinės taip pat įpareigojamos pasirūpinti savo darbuotojų ir klientų saugumu, o asmenys, grįžę iš rizikos šalių, negalės dirbti.

Su visu A. Verygos įsakymu galite susipažinti čia.

„Eurovaistinės“ komunikacijos atstovė Laura Bielskė sakė, jog pirmadienį buvo gautas įsakymas, tačiau šiuo metu laukiama, kad jis būtų patikslintas. „Mes laukiame išaiškinimo iš ministerijos“, – sakė L. Bielskė.

SAM įsakyme išdėstyti punktai, kuriuose nurodyta griežta tvarka: reklamos apribojimai, draudimas taikyti nuolaidas net senjorams, vaistų pardavimas po vieną pakuotę.

„Benu“ vaistinės darbuotojos, Alfa.lt šaltinių teigimu, pirmadienį teigė, jog bus ribojamas nereceptinių vaistų ir dezinfekcinio skysčio pardavimas.

Benu“ rinkodaros vadovas Mindaugas Urba Alfa.lt sakė, kad vaistinių tinklas apribojimams pasiruošė jau pirmadienį, reklaminės akcijos nevyks visą kovo mėnesį. M. Urba taip pat teigė, kad kartu su nereceptiniais vaistais bus ribojamas ir dezinfekcinio skysčio pardavimas, mat pastarasis pagal SAM nurodymus taip pat priskiriamas prie nereceptinių vaistų.

Situacija kai kuriose vaistinėse primena kovą dėl išlikimo.

„Žmonės elgiasi kaip išprotėję. Šiandien po pietų atėjau į „Benu“ vaistinę. Prieš mane eilėje buvo dvi moterys, o pas vaistininkę liko tik dešimt buteliukų rankų dezinfekcinio skysčio, pirmoji norėjo nusipirkti visą, tuomet už jos stovėjusi klientė ėmė šaukti, kad taip negalima daryti. Vaistininkė ėmė raminti moteris ir prašyti pirmosios pasidalyti, ta ėmė šaukti dar garsiau, aiškinti, kad pas ją yra daug giminių, kuriems būtina ši prekė, abi pirkėjos ne juokais susikibo.

Mano tėvas vyresnio amžiaus žmogus, tad į vaistinę kartais tenka eiti ne po vieną kartą per dieną. Jau pavakarę ta pati vaistininkė man pasakė, kad tokių dalykų seniai nematė – žmonės iš lentynų šluoja ne tik dezinfekcinį skystį, bet ir nereceptinius medikamentus. Vaistininkė sakė, kad bus įvestas ribojimas vienam žmogui įsigyti skysčio ir nereceptinių vaistų. Tačiau nuramino, kad receptinių vaistų sergantiems kol kas užtenka“, – apie vaistinėse matytas situacijas pasakojo Alfa.lt žurnalistė Margarita Vorobjovaitė.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite