Angle down Atgal

Iš šaltinio sudėtinga pasisemti vandens

Prieš keletą metų kairiajame Šventosios upės take, netoliese miesto parko, šaltinį aptikęs ir atvėręs Skiemonių seniūnijos Gečionių kaimo gyventojas Petras Šaduikis teigia, kad tyru vandeniu galėtų naudotis ne tik anykštėnai, bet ir miesto svečiai, tačiau pasisemti iš jo vandens sudėtinga.

Į redakciją užsukęs P.Šaduikis pasakojo, kad šaltinį kairiajame Šventosios upės take aptiko visai atsitiktinai. Vyro dėmesį patraukė šalia naujai įrengto tako telkšanti rūdžių pilna bala.

"Supratau, kad vanduo eina iš didelės gilumos. Po truputėlį iš tos balos nuleidinėjau vandenį ir kai jis nuseko, išryškėjo, iš kur veržiasi vanduo. Man kilo idėja šaltinį sutvarkyti, juk iš duobės niekas to vandens nesems", - pasakojo P.Šaduikis.

P.Šaduikis pasakojo iš savo kišenės nuspirkęs betono, vamzdžių ir ėmęs įrenginėti šaltinį taip, kad į jį nepatektų paviršutinis vanduo. Anot pašnekovo, pagelbėjo ir Anykščių regioninio parko direkcija - atvežė molio, įrengė lieptelį link šaltinio, šalia pastatė suolelį.

Atrodytų viskas gražu,. tačiau, anot P.Šaduikio, norint iš šaltinio pasisemti vandens, geriausiu atveju tektų gultis ant žemės, nes kitokiu būdu pasiekti bėgantį vandenį sudėtinga.

Anot P.Šaduikio, žmonės galėtų naudotis šaltiniu, jei šalia jo būtų įrengti laipteliai.Vyras vylėsi, kad juos padės įrengti Anykščių rajono savivaldybė arba Anykščių regioninio parko direkcija.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite