REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Gegužės 27 d. 14:45

Iš Respublikinės Šiaulių ligoninės šiais metais išskraidinta antroji organų donoro širdis

Šiauliai

Zitos Katkienės nuotr.

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


218239

Respublikinės Šiaulių ligoninės Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centre gegužės 27 dieną (penktadienį), registruotas potencialus organų donoras.


Foto galerija:

6290b86a305e1.jpg
6290b8809de4b.jpg

Centro operacinėje dirbo iš Kauno ir Vilniaus klinikų atvykusi chirurgų komanda, kuri per beveik penkias valandas atliko širdies, inkstų ir ragenų eksplantaciją - audinių dalies išėmimą iš organizmo, norint juos persodinti į kitą organizmą. Pasak ligoninės organų donorystės koordinatorės gydytojos anesteziologės-reanimatologės Gabrielės Slunksnienės, tai jau penktas potencialus donoras šiais metais, registruotas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Keturių iš jų artimieji sunkią akimirką priėmė pagarbos vertą sprendimą – padovanoti artimojo organus donorystei ir taip padėti sunkiai sergantiems žmonėms.

Medikams atlikus reikiamus tyrimus, nustatyta, kad transplantacijai tinkama donoro širdis, taip pat inkstai ir ragenos. Širdis kariniu sraigtasparniu iš Zoknių oro uosto išskraidinta į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas, kur vėliau išvežti ir inkstai. Ragenos išvežtos į Santaros klinikas. Šio kilnaus pasiaukojimo dėka penki žmonės sulaukė didžiulės pagalbos bei galimybės gyventi visavertį gyvenimą.

Organų donorystės ir transplantacijos procesas – itin specifinė medicinos sritis. Vienų žmonių gyvybę čia pratęsia kitų žmonių mirtis, tad vienu ritmu sukasi mirties ir gyvybės ratas. Anot medikės, donorystės sėkmę lemia keli esminiai veiksniai: komandinis medikų darbas, konstatuojant smegenų mirtį, pokalbis su mirusiųjų artimaisiais dėl donorystės, ir artimųjų sutikimas dovanoti mirusiųjų organus transplantacijai. Kai artimųjų sutikimo nėra – procesas neįmanomas.

 

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA