Angle down Atgal

Iš Kinijos į Lietuvą atgabenta respiratorių siunta

Iš Kinijos į Lietuvą antradienio vakarą atgabenta 230 tūkst. medikams skirtų respiratorių, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Jos teigimu, apsaugos priemones bendru pirkimu įsigijo Kauno ir Santaros klinikos, Kauno klinikinė, Respublikinės Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos universitetinė ligoninės, taip pat Kauno savivaldybė.

Ministerija primena, kad yra nustatyti penki saugumo lygiai, apibrėžiant, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai.

Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką – pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iš Kinijos į Lietuvą jau yra atgabenta daugiau nei 32 mln. pozicijų įvairių apsaugos priemonių iš 35 mln., o paskutinės siuntos šalį turėtų pasiekti gegužės pabaigoje.

Vyriausybė anksčiau yra skelbusi, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite