Angle down Atgal

Iš globos centro vaikai kelsis į geresnes sąlygas

Jau kitais metais rajone pagerės globojamų vaikų gyvenimo sąlygos. Net 18 vaikų apsigyvens naujuose namuose ir bus atnaujinti dienos centrai už 321 tūkstantį EUR Europos Sąjungos lėšų. Savivaldybė siekia, kad daugiau kaip perpus sumažėtų savivaldybės socialinės globos įstaigoje augančių vaikų skaičius. Modernizavus aplinką ir sukūrus šiuolaikiškas sąlygas poilsiui, žaidimams ir užsiėmimams, iš esmės turėtų padidėti vaikų dienos centrų nuolatinių lankytojų skaičius.

Kėdainių rajono savivaldybės administracija ir VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra vasaros pabaigoje pasirašė projekto „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Kėdainių rajono savivaldybėje“ finansavimo ir administravimo sutartį.

Gerins vaikų gyvenimo sąlygas

Globotiniams siekiama sukurti tokias sąlygas, kad vaikai veiksmingai ir stabiliai pereitų iš institucinės globos prie jiems šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų. Išplėtus bendruomeninių vaikų globos namų bei Dienos centrų tinklą išsispręstų daugelis ugdytinių problemų. Vaikai mokysis gyventi savarankiškai, eiti į parduotuvę, pasirūpinti savimi, tvarkytis buityje, gyventi tokį gyvenimą, kokį gyvena jų bendraamžiai įprastose šeimose.

Bus įsigyti ir pritaikyti 3 keturių kambarių butai Kėdainių mieste. Jie bus apstatyti baldais ir reikiama įranga. Kiekviename bute bus apgyvendinta po 6 vaikus. Iš viso juose apsigyvens net 18 vaikų, kurie šiuo metu auga globos namuose. Vienas iš butų bus pritaikytas neįgaliesiems.

Renovuos dienos centrus

Taip pat numatytas trijų vaikų dienos centrų patalpų remontas. Tai išplės šiuo metu veikiančių vaikų dienos centrų tinklą. Bus įsigyta veiklai reikalinga įranga, nauji baldai. Projekto partneris VšĮ „Laiptai į viltį“ vaikų dienos centras plės savo veiklą, kad naujose erdvėse paslaugas galėtų pasiūlyti daugiau nei 30 vaikų. Tai reiškia, kad centras galės priimti daugiau vaikų nei iki šiol.

Net dviejuose kaimiškose vietovėse įsikurs dienos centrai. Tiskūnų ir Ažytėnų bendruomenių centrai kurs naujus vaikų dienos centrus, kuriuose galės lankytis ir saugiai leisti laisvalaikį ne mažiau kaip po 15 vaikų. Be to juose galės lankytis ir jų tėvai bei globėjai, kalbėtis rūpimais klausimais, spręsti problemas. Visuose šiuose centruose bus atliktas remontas, įsigyti baldai ir reikiama įranga.

Vaikams reikia namų

Specialistai teigia, kad institucinė globa, kai vaikai gyvena globos centruose, nėra tinkama vaikams augti, kad jie vėliau sėkmingai prisitaikytų gyvenime. Kėdainių pagalbos šeimai centre šiuo metu gyvena 29 vaikai. Viena iš tinkamų formų būtų bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose kuriama maksimaliai šeimai panaši aplinka. Tokie namai Kėdainiuose kol kas buvo vieni ir pradėjo veikti jie labai nesenai – tik 2018 metų rugsėjį. Į juos buvo perkelti gyventi šeši iki tol institucinėje globoje – Kėdainių pagalbos šeimai centre globoti vaikai. Kol kas be Pagalbos šeimai centro dar veikai du dienos centrai: VšĮ „Laiptai į viltį“ ir labdaros paramos fondas „Tavo svajonė“. Juos lanko per 60 nuolatinių lankytojų.

2019 metais savivaldybėje, taikant atvejo vadybą, dirbama su 316 šeimų, kuriose auga beveik 700 vaikų. Taigi bendruomeninių paslaugų savivaldybėje dar nepakanka, todėl ir buvo teikiama paraiška finansavimui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite