Angle down Atgal

„Iš gegužės sugeriu grožį“

„Jei tokį vakarą, kaip šis, atvažiuotumėt pas mane į kaimą, sėdėtume kieme ir niekur eiti nenorėtume. Per porą dienų pražydo vyšnios, obelys. Ir kiek daug gėlių žiedų jau spalvas rodo. Gegužę sugeriu spalvas, kad ilgais žiemos vakarais tą grožį prisiminčiau. O ir pati gimiau gegužę,“- sakė Irena TRUŠINSKIENĖ, kelis dešimtmečius mokytojavusi, dabar aktyvi Akmenės neįgaliųjų draugijos įvairiausių rankdarbių meistrė. To grožio mielai pamokanti visus, kas domisi. Irena – fizikos mokytoja, taip pat vaikus mokė astronomijos pagrindų. Nuoširdžiai mėgo savo darbą. O pomėgiai visai ne iš tiksliųjų mokslų srities. Nors vargiai yra taisyklės, nurodančios, kaip menas dera su mokslu.

Apie Ireną Trušinskienę po kiekvieno Akmenėje vykusio renginio išgirsdavau kelių labai svarbių žodžių atsiliepimą: „Ir kaip ji tiek prigalvoja? Vis naujas paveikslas, kitoks sienos papuošimas, neįprasta Kalėdų eglutė ar vaiko dydžio Velykų kiaušinis.“ Moteris sako, kad užimtos rankos – didžiulis atsipalaidavimas. O ką pavyks sukurti, kaip kūrinys atrodys, procese galvos nesuka – klijuoja, piešia, kerpa. Jei tik kam įdomu, kaip visa tai padaryti – Irena su mokytojos nuoseklumu rodo… Dažnas klausia – kaip fizika dera su menais? Pagal Ireną – fizika yra mąstymo būdas, kuris atliepia kūryboje, bendravime, padeda atsirinkti tai, ko tiksliai reikia.

Po daugelio metų, kai tėvų jau seniai nebėra su mumis, kaži kodėl norisi ieškoti šaknų, suprasti, kodėl esu toks, kodėl vienus darbus sugebu, o kitų nemėgstu. Pokalbyje su Irena tai pat prisiminėme tėvus. Kilimo Irena iš Kuršėnų, ten mokėsi, iš ten išvažiavo studijuoti į Šiaulių pedagoginį institutą, nors laikai buvo tokie, kad vaikų mokytis per prievartą nevarė, bet gabiai merginai mokslas buvo siekis.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, gegužės 15 d. VIENYBĖJE.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite