Angle down Atgal

Iš Čiobiškio plenero sugrįžus

Pačiame vasaros viduryje, Čiobiškio dvaras tapo antraisiais namais vienuolikai dailininkų. Pirmą kartą čia vyko Čiobiškio dvaro pleneras.

Sekmadienį, liepos 28 dieną, organizatoriai visus norinčius pakvietė į plenero uždarymo šventę. Dešimt dienų prabėgo nejučia. Kaip skelbiama kvietime: “ Jei vieta kuria žmogų, o žmogus kuria vietą, tuomet Čiobiškio dvaras – neatsiejama gamtos ir kūrybos sąveika praturtinto Čiobiškio slėnio dalis”.

Į pirmą kartą vykstantį plenerą pasikviesti vienuolika dailininkų – tikras iššūkis. Savo kūrybines dirbtuves čia įsikūrė tikri profesionalai: Justinas Krasuckas, Vytautas Poška, Silvija Drebickaitė, Diana Rudokienė, Tomas Rudokas, Linas Gelumbauskas, Artūras Braziūnas, Elena Balsiukaitė – Brazdžiūnienė, Dalia Kirkutienė, Rytis Garalevičius, Arvydas Kašauskas.

Uždarymo renginio pradžioje padėkos ir sveikinimo žodį tarė Čiobiškio dvaro šeimininkė Eugenija Vagnerienė. Pristačiusi dailininkus, padėkojo jiems už dvarui padovanotus darbus.

Pagrindinis plenero uždarymo renginio akcentas – tai labdaringa loterija. Visi už bilietus surinkti pinigai, kaip informavo organizatoriai – 500 EUR, skirti skulptūrai “ČIOBIŠKIO ĄŽUOLAS. Eugenija Vagnerienė svečiams pristatė paramos fondo vadovą Dainių Drazdauską. Jis papasakojo apie iniciatyvinės grupės idėją Čiobiškyje pastatyti monumentą, skirtą Lietuvos laisvės armijos Didžiosios kovos apygardos Ukmergės “A” rinktinės partizanams, ryšininkams ir jų rėmėjams iš Čiobiškio, Lapelių, Pigonių ir kitų, buvusio Musninkų valsčiaus vietų atminti. Projekto iniciatoriai – Čiobiškio, Lapelių ir Musninkų bendruomenės. Skulptūros autorius Algirdas Kuzma, architektai Ričardas Krištapavičius ir Ričardas Krištapavičius jaunesnysis.

Lietuvos Nacionalinio dramos teatro aktorės ir dainininkės Rasos Rapalytės atliekamos Edith Piaf dainos iš spektaklio “Dienos ir dainos” buvo tikra atgaiva sielai. Koncertui pasibaigus vyko labdaringos loterijos finalas. Pagrindiniai loterijos prizai – net 11 dailininkų autorinių kūrinių, sukurtų plenero metu.

__________________________________________________

VIRGINIJUS SARPAUSKAS

Nuotraukos autoriaus

Virginijus Sarpauskas yra Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite