Angle down Atgal

Iš atliekų konteinerio išgelbėta 200 naujų knygų

Į Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrą gyventojai atveža ne tik dar tinkamų naudoti baldų bei kitokių buities daiktų. Į jį atgabenama ir nebereikalingų knygų, kurios dažniausiai lieka po kieno nors mirties. Tokios asmeninės bibliotekos nepatenka į makulatūrą, – žmonės noriai pasiima knygų, pratęsia jų gyvenimą.

Prieš kurį laiką Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro darbuotojus nustebino makulatūros konteineryje aptiktas netikėtas radinys. Įstaigos projektų vadovė Rita Mincienė pastebėjo kelis pakus naujų knygų.

Paaiškėjo, jog tai seniai bankrutavusios „Ramonos“ leidyklos knygos apie Šakių krašto šviesuolius ir istoriją. Naujos knygos – 200 egzempliorių – apie Petrą Vaičaitį, Vincą Kudirką, Sintautų parapijos istoriją buvo išgelbėtos iš atliekų konteinerio ir nugabentos į Sintautų seniūniją.

Seniūnas Kęstutis Birbilas mielai priėmė radinį ir spėliojo, kodėl knygos buvo išmestos. Galimas daiktas, jog kažkas tvarkė su buvusios leidyklos veikla susijusias patalpas ir knygas įvertino kaip makulatūrą. Seniūnas K. Birbilas teigė, jog pasklidusi žinia apie vertingas knygas sudomino ne vieną Šakių rajono gyventoją, panorusį praturtinti savo žinias ir namų biblioteką.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite