Angle down Atgal

Irako vakaruose per IS ataką žuvo 10 karių

Vakarų Irako Anbaro provincijoje, netoli atokaus Rutbos priešakinio posto, džihadistų kovotojai antradienį nužudė mažiausiai 10 karių per naujausią ataką prieš saugumo pajėgas, pranešė pareigūnai.

Po šios atakos pastarosiomis dienomis per džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) išpuolius šiame rajone žuvusių Irako saugumo pajėgų narių skaičius padidėjo iki mažiausiai 26.

„Per „Daesh“ ataką anksti šį rytą buvo nužudyta 10 mūsų karių ir sužeisti (dar) šeši“, – naujienų agentūrai AFP sakė armijos pulkininkas leitenantas, kuris pavartojo arabišką IS akronimą.

Vienas policijos pareigūnas ir vienas vietos pareigūnas patvirtino atakos faktą ir aukų skaičių.

Minėtas karininkas sakė, kad IS minosvaidžiais ir raketomis atakavo 1-osios divizijos bazę Sagaro rajone į rytus nuo Rutbos ir kad paskui bazę bandė šturmuoti šautuvais ginkluoti kovotojai.

Pasak karininko, kilo susirėmimai, kurie truko dvi valandas, iki 7 val. ryto (ir Lietuvos laiku).

Rutba yra už maždaug 390 km į vakarus nuo Bagdado, didžiulėje Anbaro provincijoje. Tai paskutinis didesnis miestas prieš sieną su Jordanija.

Didelę Anbaro dalį sudaro Eufrato upės kertama dykuma; provincija ribojasi su Sirija, Jordanija ir Saudo Arabija.

Anbaras ilgą laiką buvo sukilėlių bastionas ir IS jau kontroliavo jo dalis prieš tai, kai 2014 metais užėmė maždaug trečdalį viso Irako teritorijos.

Vėliau provyriausybinės pajėgos Anbare atsiėmė daugumą miestų, bet džihadistai vis dar kontroliuoja kai kuriuos rajonus netoli Sirijos sienos ir turi slėptuvių dykumoje, iš kurių puldinėja federalines pajėgas.

Kaip rodo skaičiai, kuriuos agentūrai AFP pateikė keli Anbaro pareigūnai, minimame rajone nuo balandžio 23-iosios buvo nužudyti mažiausiai 26 Irako saugumo pajėgų nariai. Tarp šių aukų buvo pasieniečių, karių ir policininkų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite