Angle down Atgal

Investuotojų forume – dėmesys geopolitiniams cunamiams, tiesioginėms užsienio investicijoms ir švietimui

Tarptautinio verslo, visuomenės ir politikos lyderiai, ekonomikos ekspertai ir diplomatai renkasi Vilniuje, kur jau rytoj, birželio pirmąją, vyks viena didžiausių ekonomikos konferencijų Baltijos valstybėse – Baltijos regiono šalių investuotojų forumas (BIF 2017).

Forumo diskusijose patirtimi ir įžvalgomis dalinsis aukščiausio lygio pranešėjai: pasaulinį pripažinimą pelnęs geopolitikos ekspertas, tarptautinių santykių strategas dr. George Friedman, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Olivier Onidi, Europos Komisijos migracijos ir vidaus reikalų generalinio direktorato direktoriaus pavaduotojas, Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, finansų ir ūkio ministrai, buvęs AB „Mažeikių nafta“ generalinis direktorius Jim Sheel, politikai – Andrius Kubilius ir Gediminas Kirkilas, bendrovės „Thermo Fisher Scientific“ viceprezidentas mokesčių ir iždo klausimams Tony Smith, Pietų Korėjos Dongseo universiteto verslo administravimo profesorius bei strategijos vadovas Kyongho Hahn ir daugelis kitų iškilių pranešėjų.

Trečią kartą rengiamo Baltijos regiono šalių investuotojų forumo dėmesio centre – pastarųjų dvejų metų ir ypač 2016-ųjų geopolitinės permainos ir jų poveikis globaliai bei vietos ekonomikai. BIF 2017 diskusijų pranešėjai ir dalyviai taip pat gilinsis į iššūkius švietimui ir ieškos naujos, efektyvesnės švietimo sistemos formulės, dalinsis regiono verslo sėkmės istorijomis pasaulinėje rinkoje ir tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo pamokomis.

Konferenciją organizuoja aktyviausius ir stambiausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“. Baltijos regiono šalių investuotojų forumas vyksta viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ (Ežeraičių g. 2, Ežeraičių k., Avižienių sen., Vilniaus raj.).

„Pastarojo meto pasaulio įvykiai, tokie kaip „Brexit“ ar JAV prezidento rinkimai, taip pat neslūgstanti geopolitinė įtampa investuotojus verčia klausti, ką visa tai reiškia pasaulio ir atskirų regionų ekonomikai, o tuo pačiu – kam turėtų ruoštis verslas. Todėl šiemet konferencijoje ypatingą dėmesį skirsime geopolitiniams cunamiams ir jų ekonominiam poveikiui aptarti. Kita vertus, diskusijos apie ilgalaikę regiono raidą ir ateities perspektyvas yra glaudžiai susijusios su švietimu, tad į jo iššūkius ir galimus sprendimus taip pat gilinsimės forumo metu. Tikime, kad šis analogų neturintis verslo renginys bus puiki terpė įvairių sektorių lyderiams aptarti svarbiausius Baltijos regiono bei tarptautinės ekonomikos iššūkius ir verslo perspektyvas bei pasisemti žinių ir idėjų geriausiems ateities sprendimams“, - sako Rolandas Valiūnas, asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas.

Trečią kartą rengiamoje, kas dvejus metus vykstančioje konferencijoje ne tik bus aptariamos regiono ir globalios ekonomikos raidos, švietimo ir tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo temos. BIF 2017 metu tradiciškai veiks speciali pažinčių kūrimo ir bendravimo platforma, bus rengiami verslo susitikimai, kurių metu įmonės galės užmegzti naujų verslo ryšių ir taip padidinti prekybos apimtis ar pritraukti investicijų. Konferenciją vainikuos Lietuvos verslo reputacijos indekso tyrimo rezultatų pristatymas ir geriausia reputacija pasižyminčių įmonių apdovanojimai.

Konferencijoje tikimasi sulaukti daugiau nei 100 Lietuvos garbės konsulų ir ekonomikos diplomatų iš viso pasaulio ir daugiau nei 300 regiono verslo bei politikos lyderių. BIF 2017 programoje daug vietos skirta Baltijos regiono ekonomikos augimo ir konkurencingumo perspektyvoms besikeičiančioje geopolitinėje erdvėje aptarti. Siekiant kuo didesnės renginio pridėtinės vertės, diskusijų metu skambės konkretūs pavyzdžiai, reikšmingi ir įgyvendinami pasiūlymai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite