Angle down Atgal

Intravertai irgi gali būti laimingi: keli patarimai

Tikra tiesa, kad bendravimas su kitais žmonėmis turi daug įtakos gyvenimo kokybei. Kai santykiai su artimaisiais, mylimaisiais, draugais ir kolegomis artimi, pilni pagarbos ir šilumos, jaučiamės kur kas laimingesni. Ekstravertams, mėgstantiems bendrauti, tokius santykius sukurti ir išlaikyti kur kas lengviau. Tačiau ir intravertai gali būti laimingi. Štai keletas naudingų patarimų.

1. Matykite visumą

Tikras intravertas arba tikras ekstravertas – retas reiškinys. Daug daugiau žmonių yra kažkur per viduriuką: kartais puikiai jaučiasi minioje, kartais pageidauja pabūti nuošaliai kamputyje. Svarbu suvokti, kada ateina laikas „įkrauti“ baterijas ir tuo metu susilaikyti nuo masinių renginių, smagių pasisėdėjimų. Lygiai taip pat svarbu išnaudoti progas, kai jaučiatės kupini jėgų ir norite bendrauti.

2. Pasinaudokite savo stiprybėmis

Intravertai geriau sprendžia problemas, yra valingesni ir geba griežčiau kontroliuoti savo elgesį, taip pat nėra linkę rizikuoti, todėl rečiau įsivelia į keistas, neprognozuojamas situacijas. Tai – puikios savybės, kurias galima išnaudoti tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Vertinkite, puoselėkite jas ir jus pastebės aplinkiniai.

3. Suvaidinkite vaidmenį

Mokslininkai atliko tyrimą: į žmonių grupę infiltravo kelis intravertus, kurių paprašė apsimesti ekstravertais. Jiems ne tik pavyko tai padaryti – pasakojo jautęsi gerai ir galėję pasidžiaugti akimirka. Žinoma, nuolatinis apsimetinėjimas išvargintų, tačiau retkarčiais, kai nebėra kur trauktis, tai padaryti galima ir netgi rekomenduotina.

4. Paleiskite

Dažnai intravertai iki smulkmenų prisimena kitų žmonių žvilgsnius ir žodžius. Ypač jeigu juos užgavo. Paleiskite nuoskaudas ir skrupulus: „O ką galėjau padaryti kitaip?“ Kiekvieną kartą, kai suims įkyrios mintys, pagalvokite: ar tai, dėl ko išgyvenate, bus aktualu po trejų metų? Jeigu ne, tuomet vykite mintis į šoną.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite