Angle down Atgal

Internetiniai sukčiai iššlavė marijampoliečio sąskaitą banke

Šios savaitės pradžioje Marijampolės apskr. VPK pareigūnai vėl gavo pranešimą apie internetinių sukčių apgautą mūsų krašto gyventoją. 1987 m. gimęs marijampolietis į pareigūnus kreipėsi, kai antradienį pamatė, kad iš jo sąskaitos banke sukčiai pavogė 1300 Eur.

Jaunas vyras užkibo ant socialine inžinerija paremtos internetinių sukčių sukčiavimo schemos kabliuko, kai pirmadienio vakarą į savo mobiliojo ryšio telefoną gavo neva banko atsiųstą trumpąją žinutę, kurioje buvo paprašytas atnaujinti savo elektroninės bankininkystės paskyrą. Marijampolietis padarė ko prašytas, o kitą dieną pasitikrinęs savo sąskaitą banke pamatė, kad iš jos dingo 1300 Eur.

Šių metų liepos mėnesį tokių nusikaltimų antplūdį Lietuvoje užfiksavusi kriminalinė policija, įspėdama gyventojus apie tokius nusikaltimus, išplatino pranešimą. Jame rašoma, kad trumpąją žinutę gavęs ir pridėtoje nuorodoje pranešimą atidaręs žmogus nukreipiamas į suklastotą banko tinklalapį. Jame banko kliento prašoma suvesti prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis. Kai žmogus juos suveda, sukčiai tuos duomenis panaudoja „Smart-ID“ paskyrai kliento vardu sukurti. Paskui jau naudodamiesi banko klientų vardu sukurta „Smart-ID“ paskyra prisijungia prie jų elektroninės bankininkystės paskyros ir į savo bendrininkų sąskaitas neteisėtai perveda svetimus pinigus.

Policijos pareigūnai tokias žinutes gavusiems asmenims rekomenduoja nespausti nuorodų ir būti budriems, kad nepatektų į sukčių pinkles.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite