Angle down Atgal

Interjero detalės iš... cemento

Ir kas galėtų pagalvoti, kad iš statybinio cemento galima sukurti originalias ir stilingas namų interjero detales. Tereikia nepabijoti išsitepti rankų ir aukštai pasiraitoti rankoves.

„Keptas“ cementas

Jeigu mėgstate namus puošti mielomis smulkmenomis, šis receptas kaip tik jums. Tiesa, į silikonines kepimo formeles pilkite ne tešlą, o cemento ir vandens mišinį. Kai jis sustings, būsite „iškepę“ įvairių formų puošmenų: žvaigždžių į vonios kambarį, rožių į miegamąjį, drugelių į vaikų apartamentus ir pan. Beje, prieš pildami mišinį į kepimo formelę, ją būtinai ištepkite vazelinu – tuomet galėsite lengviau išimti „kepinius“.

Vazos. Į tokią vazą galima „įmerkti“ žvakę arba gėlių.
Vazos. Į tokią vazą galima „įmerkti“ žvakę arba gėlių.

Vazonėlis ir vazonas

Tereikia kelių vienkartinių puodelių ir namuose atsiras stilingas vazonas. Pirmąjį puodelį ištepkite vazelinu ir iki pusės užpildykite cemento bei vandens mišiniu. Antrojo puodelio dugną ir šonus iš išorės vėlgi ištepkite vazelinu, tuomet įdėkite į pirmąjį puodelį ir kuo giliau įspauskite. Puodelius sutvirtinkite lipnia juosta – bus patikimiau. Kai mišinys sustings, išimkite pirmąjį puodelį, o antrąjį prapjaukite peiliuku – išvysite nedidelį vazonėlį. Jeigu norite, kad vazonas būtų įdomesnis, prieš jį gamindami šiek tiek suglamžykite pirmojo puodelio apačią. Pasikeitusius kontūrus atkartos cementas. Beje, analogišką, tik kur kas didesnį cementinį vazoną, galima pasigaminti iš plastikinių vazonų.

Vazonai. „Suglamžytų“ vazonų efektą išgausite suglamžę vienkartinių puodelių apačią.
Vazonai. „Suglamžytų“ vazonų efektą išgausite suglamžę vienkartinių puodelių apačią.

Cementinė ranka

Kai sakėme, kad reikės nepabijoti išsitepti rankų, nemelavome. Į talpą supilkite silikoninį liejimo mišinį, įmerkite į jį savo ranką ir palaikykite maždaug 5 minutes. Ranką ištraukite, o susidariusią ertmę užpildykite cemento ir vandens mišiniu. Luktelėkite, kol mišinys sustings, iš talpos išimkite silikoninį liejimo mišinį ir pjaustykite jį tol, kol pasirodys cementinė jūsų ranka. Silikono likučius nulupkite, ranką nuplaukite ir nudažykite norima spalva. Ši interjero detalė tiks laikyti apyrankes, žiedus – niekas nenukris.

Ranka. Cementas tiksliai atkartos visus rankos linkius ir rėžius, o žiedai ant savų „pirštų“ laikysis kur kas tvirčiau.
Ranka. Cementas tiksliai atkartos visus rankos linkius ir rėžius, o žiedai ant savų „pirštų“ laikysis kur kas tvirčiau.

„Pagalvėlė“ žvakei

Nedidelį plastikinį maišelį su užsegimu užpildykite cemento ir vandens mišiniu. Ant maišelio vidurio padėkite žvakę-tabletę ir stipriai ją įspauskite. Žvakę ir maišelį apsukite lipnia juosta ir luktelkite. Tuomet išimkite sustingusį mišinį iš maišelio – turėsite padėkliuką žvakei, primenantį pagalvėlę. Padėkliuką galite nudažyti arba nupurkšti prie interjero derančios spalvos dažais.

Kalbant apie žvakes. Į plastikinį butelį įpilkite cemento ir vandens mišinio. Pailgą žvakę apvyniokite plastikine plėvele ir sutvirtinkite lipnia juosta. Žvakę įkiškite į butelį. Mišiniui išdžiuvus, žvakę išimkite, o plastikinį butelį prapjaukite – viduje rasite žvakidę. Beje, ją galima panaudoti ir kaip stilingą vazelę.

Svarbu: sukietėjęs cemento ir vandens mišinys yra linkęs trupėti, todėl gaminimo metu būkite atsargūs. Jeigu cementiniai daiktai vis tik aptrupėjo, jų paviršių sulyginkite šveitimo kempinėle.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite