Kiaušinių perinimo inkubatoriaus statybos buvo pradėtos pompastiškai.
Angle down Atgal

Inkubatoriaus pasienyje nebus – iškelta bankroto byla

Prieš ketverius metus pompastiškai įkasta statybų pradžios kapsulė su laišku pasauliui Lietuvos–Lenkijos pasienyje, Janaslavo kaime, žymėjusi didžiausio, kaip tuomet skelbta, Baltijos šalyse kiaušinių perinimo inkubatoriaus statybas, ateities kartoms neliudys apie čia klestėjusį verslą. Tai greičiau bus įrodymas, kaip tarptautinis verslas žlunga, tarpusavio partneriams nesutariant dėl investicijų ir požiūrio į verslą ir vienas į kitą.

Šių metų rugsėjo 27 dieną Kauno apygardos teismas iškėlė bankroto bylą uždarajai akcinei bendrovei „Agroinkubacija“. Ši bendrovė, kurios akcininkai yra lietuvis verslininkas ir politikas Jonas Jagminas ir vienas didžiausių Lenkijos paukštininkystės verslo atstovų Tomaszas Sztuderis, oficialiai vystė inkubatoriaus statybas ir būsimą peryklų verslą Lazdijų rajone.
Į teismą dėl bankroto bylos kreipėsi žemės ūkio kooperatyvas „Agroaves Group“, kuriam vadovauja tas pats J. Jagminas.
Kaip teigė kalbintas pats J. Jagminas, „Agroinkubacija“ skolinga kooperatyvui per 20 tūkst. eurų. Tai esą buvusi suma, kurią kooperatyvas paskolinęs projektiniams statybų darbams.
„Mums ta skola kabo kelinti metai. Mes turime aiškintis auditoriams. Ne kartą kalbėjau su ponu Tomaszu, žadėjo vis padengti tą skolą, tačiau pažadai liko tik pažadais, ir mes buvome priversti kreiptis į teismą, kad mums ta skola nesitemptų“, – sakė J. Jagminas.
Jis teigė, kad skaudžiai nusivylė tokia investicija ir tikino pats buvęs apgautas.
Kaip matyti iš teismo nutarties dėl bankroto bylos iškėlimo, „Agroinkubacijos“ finansinė padėtis – labai prasta. Įmonę slegia šimtatūkstantinės skolos – už statybų darbus, žemės nuomą ir kt. Beje, žemę bendrovei, kurioje pats turi 30 procentų akcijų, nuomojo J. Jagminas su sutuoktine Audrone Jagminiene. Kaip matyti, buvusią valstybinę žemę – daugiau nei 4 hektarus – tuometinės Lazdijų žemėtvarkos skyriaus vedėjos Audronės Kimbirauskienės įsakymu Jagminams buvo leista išsipirkti ne aukciono būdu, sujungiant du žemės sklypus į vieną.
Oficialiai šiuo metu „Agroinkubacijai“ vadovauja pats T. Sztuderis, o Lietuvoje bendrovė atstovaujama per įgaliotą asmenį – Vilniuje advokato padėjėju dirbantį Andžejų Danovskį. Susisiekus su pastaruoju, jis teigė bendrovės reikalais domėjęsis selektyviai, o pats bankroto bylos iškėlimo faktas jam buvęs nemalonia staigmena.
Įgaliotasis atstovas teigė, kad platesnį komentarą galėtų duoti tik vėliau, kai susisieks su Lenkijoje gyvenančiu įmonės direktoriumi ir bendraturčiu T. Sztuderiu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite