Angle down Atgal

Iniciatyvios bendruomenės lūkesčiai pildomi

Šiaulių miesto savivaldybė šiemet ikimokyklinių įstaigų pastatų remontui suteikė prioritetą ir skyrė išskirtinę sumą – per 3,2 mln. Eur
biudžeto lėšų. Lėšos skirtos atsižvelgus į lopšelių-darželių bendruomenių vadovų, tėvų išsakytus ir surašytus poreikius.

Praktiškai visi 30 lopšelių-darželių sulauks vienokio ar kitokio jiems būtiniausio remonto: bus remontuojami stogai, šiltinamos sienos, keičiami vamzdynai ir sanitariniai mazgai, atnaujinama elektros instaliacija, baigiamos tverti teritorijos.

Dar vasario mėnesį ikimokyklinių įstaigų remontams buvo skirta 1,7 mln. Eur. Po ikimokyklinių įstaigų vadovų asociacijos ir tėvų atstovų kreipimosi šį ketvirtadienį miesto taryba nusprendė pridėti remontams dar 1,5 mln. Eur. Iš jų per 703 tūkst. Eur skirti stogų remontui, 136,9 tūkst. Eur pridėti papildomai vamzdynams atnaujinti, 573 tūkst. Eur skirti sienoms šiltinti, 87 tūkst. Eur – elektros instaliacijai atnaujinti.

17 lopšelių-darželių sulauks vamzdynų ir sanitarinių mazgų remonto, 9 – stogų remonto, 6 – sienų šiltinimo, 2 – elektros sistemos atnaujinimo.

„Kreipimąsi į miesto tarybą inicijavome, nes pernai buvo parodytas geras pavyzdys, kai vienu metu pradėta įgyvendinti visų lopšelių-darželių teritorijų aptvėrimo programa. 15 darželių buvo aptverta, o šiemet likusiems penkiolikai aptverti skirti pinigai, – sakė Florina Varkalienė, Ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų asociacijos Šiaulių skyriaus pirmininkė, lopšelio-darželio „Pušelė“ direktorė. – Todėl ir surašėme raštą, kokioms ikimokyklinėms įstaigoms kokio remonto būtiniausiai reikia. Kai sugrupuoji darbus, gauni gerą rezultatą.“

Ji pasidžiaugė, kad miesto valdžia rado būdą patenkinti poreikius. Visų darželių pastatai statyti sovietmečiu, kai kurie – net prieš 50 metų. Vamzdynai sutrūniję, stogai kiauri, sienos vėjų prapučiamos.

„Dėkingi ir labai patenkinti esame, kad buvo atsižvelgta į mūsų iniciatyvą, kad visi tarybos nariai ją palaikė“, – sakė asociacijos vadovė.

„Investicijos į ikimokyklinį sektorių, investicijos į tuos pačius mažiausius žmones atsiperka labiausiai. Džiaugiamės, kad vaikai galės lankyti įstaigas, kur tvarkinga elektros instaliacija, kur nešalta, kur atlikti kiti būtiniausi darbai“, – sakė Šiaurės Lietuvos tėvų asociacijos pirmininkė Aušra Kazlauskienė.

Savivaldybė siekia stiprinti ryšį su bendruomene, skatinti jos aktyvumą ir remti iniciatyvas. Tuomet ir priimami sprendimai atitinka miestiečių lūkesčius. Vienas iš tokių pavyzdžių – ir Signatarų alėja, įrengta Lieporių parke, palaikant Lieporių bendruomenės iniciatyvą. Signatarų alėjoje jau vyko valstybės švenčių minėjimai, nuo ten prasidėjo Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas simbolinis trispalvės žygis.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite