Angle down Atgal

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Ketvirtus metus vaikų užimtumo vasarą projektą organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Baigiantis mokslo metams bibliotekos, muziejai, švietimo įstaigos, daugiafunkciniai centrai ir kitos įstaigos kviečiamos atverti duris vasarą ir suteikti vaikams galimybes prasmingai leisti atostogas. Taip organizuojamas vaikų užimtumas, galimybė prasmingai leisti atostogas dalyvaujant įvairiausiose popietėse, kūrybinėse dirbtuvėse, stovyklose, sporto varžybose ir kitose veiklose. 2019 m. vasarą visoje Lietuvoje dalyvavo 317 įstaigų – iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ dalyvių. Į šias veiklas prisijungė Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius (vedėja L.Strakšienė) ir Pabradės miesto biblioteka-filialas (vedėja G.Dargytė). Iniciatyvų žemėlapyje buvo galima pamatyti vykdomas veiklas vaikų užimtumui – Vaikų literatūros skyriuje veikė Dienos stovykla pagal Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Pažinimo stovykl@2019“. Čia per edukacines pamokas pristatytos krašto pažinimo iniciatyvos, Švenčionių krašto kultūros ir gamtos paveldas. Kasdien bibliotekoje vaikai naudojosi žaisloteka, kompiuteriais, informacinių technologijų centre „Failiukas“ konstravo robotus bei tobulino savo programavimo ir inžinerinius sugebėjimus naudodamiesi 3D spausdintuvu. Pabradės miesto bibliotekoje –filiale vaikai buvo užimti kūrybinėse dirbtuvėse, nuolat vyko garsiniai skaitymai, literatūrinės popietės, knygų aptarimai ir kitos veiklos. Aktyviausi iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ dalyviai yra skatinami, švenčioniškiai yra vieni iš jų ir už aktyvų dalyvavimą veiklose buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro padėkomis bei kelione į Lenkiją. Spalio 3-6 d. aktyviausių 42 dalyvių grupė iš visos Lietuvos (Švenčionių rajono Viešąją biblioteką atstovavo metodininkė L.Tiukša ir G.Dargytė) lankėsi Varšuvos mieste. Pažintinės kelionės metu aplankytas Varšuvos Koperniko mokslo centras – ekspozicijos, išsidėsčiusios per du centro aukštus, dėmesį traukė galimybė viską paliesti ir išbandyti patiems. Sukdami ratuką galėjome keisti magnetinio lauko stiprumą, grojome arfa be stygų, konstravome, mynėme dviratį, o šalimais esančiame ekrane galėjome pamatyti kaip juda mūsų skeletas, pro mikroskopą stebėjome kaip atrodo virusai ir bakterijos, išbandėme lovą su vinimis, stebėjomės optinių iliuzijų tikrumu. Laikas praleistas Koperniko mokslo centre prabėgo kaip viena akimirka ir net pritrūko laiko viską išbandyti.
Kelionėje mūsų laukė ekskursijos pėsčiomis po senamiestį. Apsilankėme senojo turgaus aikštėje su daugybe spalvotų namų, pamatėm Varšuvos simbolį - Undinėlės skulptūrą, paminklus A.Mickevičiui, M.Kopernikui bei F.Šopenui, Karalių rūmus, Lazienkų, Arkadijos, Vilanovos parkus ir rūmus. Apsilankėme aukščiausiame Lenkijos 44 aukštų pastate - Kultūros ir mokslo rūmuose. Pakilę į apžvalgos aikštelę, kuri yra 114 metrų aukštyje šiame pastate grožėjomės panoraminiu Varšuvos vaizdu.
Kadangi Kanonijos aikštėje aptikę didžiulį bronzinį XVII a. varpą, kaip ir kiti keliautojai jį palietėme – tai tikime, kad dar sugrįšime į šį gražų miestą. Kelionėje susipažinome suįvairiausių specialybių žmonėmis iš visos Lietuvos, kurie taip pat daug dėmesio skiria vaikų užimtumo veikloms ir kūrybiškai dirba. Dalinomės gerąją patirtimi, tokios pažintys paskatino visus ieškoti naujų, netradicinių vaikų užimtumo formų bei sėkmingai bendradarbiauti su kitomis įstaigomis.

Parengė:
Pabradės miesto bibliotekos vedėja Gražina Dargytė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite