Angle down Atgal

Informacija apie Radviliškio rajono maudyklų ir Aušros aikštės fontano vandens kokybę

Įsivyravus karštiems orams, žmonės vis daugiau laiko praleidžia prie vandens telkinių.

Radviliškio rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyrius 2019 m. gegužės 30 d. atliko Radviliškio rajono maudyklų (Arimaičių ežero, Eibariškių tvenkinio, Prastavonių tvenkinio, Gomertos ežero, Aukštelkų k., Pakalniškių k., Pašušvio k., Grinkiškio mstl., Kalnelio Gražionių k., Pakiršinio k. Kutiškių k., Alksniupių k., Papušynio k., Šiaulėnų mstl. ir Tyrulių tvenkiniai, Baisogalos mstl., Pociūnėlių k., Raudondvario k., Šaukoto mstl. užtvankos) vandens mikrobiologinius tyrimus ir smėlio parazitologinius tyrimus prie Arimaičių ežero, Eibariškių tvenkinio, Prastavonių k. tvenkinio maudyklų. Įvertinus tyrimų duomenis nustatyta, kad vanduo ir smėlis atitinka maudyklų vandens higienos reikalavimus ir maudytis šiose maudyklose yra saugu.

Pakartotiniai vandens mikrobiologiniai tyrimai vykdyti 2019 m. birželio 12 d. Radviliškio rajono Arimaičių ežero, Eibariškių tvenkinio, Prastavonių k., tvenkinio maudyklose. Įvertinus tyrimų duomenis nustatyta, kad Arimaičių ežero, Eibariškių tvenkinio, Prastavonių k. tvenkinio vanduo atitinka maudyklų vandens higienos reikalavimus ir maudytis šiose maudyklose yra saugu.

Radviliškio Aušros aikštės fontaną pamėgo ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Atsigaivinti prie fontano karštą vasaros dieną susirenka nemažai žmonių, pamatysi ir šuniukų, ir dviratininkų. Kyla diskusijos, ar saugu maudytis Aušros aikštės fontane. Informuojame, kad fontanas nėra skirtas maudynėms. Fontano vanduo netinkamas gerti – tam yra geriamojo vandens fontanėliai Radviliškio miesto parke ir centre prie Dariaus ir Girėno gatvės daugiabučio namo Nr.4.

Aušros aikštės fontane vanduo cirkuliuoja ratu ir yra dezinfekuojamas chloru, šis procesas automatizuotas, iš anksto suprogramuotas. Cheminei vandens dezinfekcijai naudojama reagentų dozavimo sistema, kuri automatiškai išmatuoja pH reikšmę ir laisvojo Cl koncentraciją vandenyje bei dozuoja reikiamą minėtų reagentų dozę į pratekantį filtruotą fontano vandenį. Dezinfekcijai naudojami reagentai, skirti plaukimo baseinams.

Fontano vanduo gali sukelti alerginių reakcijų, jei žmogus yra jautrus chlorui. Visuomenės sveikatos centro specialistai perspėja saugotis, kad vanduo nepatektų į burną. Būkime atsakingi už savo sveikatą.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019-04-01 įsakymu Nr. A-326-(8.2) patvirtintas maudyklų vandens kokybės stebėsenos 2019 metų kalendorinis grafikas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite