Angle down Atgal

Ignalinos rajone tvarkomi keliai

Kelių ir gatvių tvarkymas, asfaltavimas yra vienas aktualiausių ir gyventojų dažniausiai keliamų klausimų. Bene kiekvienas šalia žvyrkelio gyvenantis norėtų, kad į jo namus vedantis kelias, gatvė, būtų išasfaltuoti ir patogūs. Deja, kelių asfaltavimo darbai yra ypač brangūs, per metus savivaldybė gali pakloti tik nedidelę atkarpą asfalto.

Pagal nustatytą tvarką keliai tvarkomi ir asfaltuojami atrenkant juos pagal nustatytus kriterijus – gyventojų skaičių, eismo intensyvumą, kitas aplinkybes. Ignalinos rajone savivaldybės tvarkomų kelių ilgis yra 991,12 km, iš jų žvyrkelių – 908,47 km.

Ignalinos rajono savivaldybei iš Kelių priežiūros ir plėtros programos šiems metams skirta daugiau nei 1 mln. eurų, taip pat Susisiekimo ministerija papildomai skyrė 340 tūkst. eurų kelių remonto darbams. Iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų neseniai baigtas asfaltuoti kelias į Girminius. Išasfaltuota 362 m. Kiek anksčiau baigtas Saulėtekio gatvės Mikalavo kaime kapitalinis remontas.

Iš minėtos programos lėšų sutvarkyti keliai (atliktas paprastasis remontas) Ažukarklinė–Dvarykščiai (1,4 km), Dūkštas–Moliakalnis (800 m) Dūkšto seniūnijoje, Rupinskai–Ažubaliai (470 m), Antalksnė–Salos Linkmenų seniūnijoje, Rimšė–Antalgė (330 m) Rimšės seniūnijoje. Šiuo metu taip pat tvarkomas kelias į Linkmenų seniūnijos Cijonų kaimą, kuriame įsikūręs gausiai lankomas „Paukščių kaimas“. Kiek anksčiau baigtas Saulėtekio gatvės Mikalavo kaime kapitalinis remontas. Ignalinos mieste šiemet bus rekonstruota Pavasario gatvė ir akligatvis.

Neseniai sutvarkytas buvęs labai prastos būklės Ignalinos seniūnijos kelias Pašvoginė–Navikai (5,4 km). Darbai atlikti panaudojant Vyriausybės skirtas lėšas COVID-19 plitimo sukeltų pasekmių mažinimo programos priemonėms įgyvendinti. Įvykdyti pirkimai kelių Grikiapelė–Pupiniai, Kiškiai–Grikiapelė paprastajam remontui ir Strigailiškio gatvės dalies (Strigailiškio kaime) – asfalto dangos atnaujinimui, taip pat yra įvykęs viešasis pirkimas kelio Antagavė–Dindos rekonstrukcijos I etapui. Bus išasfaltuotas esamas žvyrkelis.

Vidiškėse šiuo metu įrenginėjama sporto (krepšinio ir tinklinio) aikštelė. Ji bus aptverta, apšviesta, panaudojant saulės energiją. Darbai atliekami įgyvendinant projektą „Universalios sporto aikštelės įrengimas Ignalinos rajone Vidiškių kaime” (projekto Nr. IGNA-LEADER-6B-JIS-15-3-2019), finansuojamą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšų, taip pat savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite