Angle down Atgal

Infektologė: vienkartinai kostiumai buvo saugojami žiūrint tris–keturis žingsnius į priekį

Vienkartiniai medikų kostiumai buvo saugojami žiūrint tris–keturis žingsnius į priekį, sako Kauno klinikinės ligoninės infektologė Auksė Mickienė.

„Mes buvome paprašyti kaupti į atskiras talpas tiek akinius, tiek respiratorius, nes esamoje situacijoje ieškoma būdų, kaip vienkartines priemones dezinfekuoti, taip kad tas sandėliavimas tų visiškai švarių kostiumų buvo žiūrint tris ar keturis, kelis žingsnius į priekį, kad juos būtų galima apdoroti ir dar kartą panaudoti“, – šeštadienį žurnalistas sakė A. Mickienė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienio vakarą nušalino Kauno klinikinės ligoninės vadovą Albiną Naudžiūną, socialiniame tinkle paskelbus nuotraukas su maišeliais, kuriuose supakuoti panaudoti vienkartiniai ligoninės medikų kostiumai.

Premjeras Saulius Skvernelis buvo paraginęs A. Verygą atleisti ligoninės vadovą, „skandalinga ir pasibaisėtina“ bei „nusikalstama“ pavadinęs pasirodžiusią informaciją su nuotraukomis iš ligoninės.

A. Mickienė aiškindama situaciją teigė, kad ligoninė iš pradžių kaupė medikų naudojamą aprangą, kai dar nebuvo mobiliųjų patikros stotelių ir tyrimus dėl įtariamo koronaviruso imdavo tik ligoninėse.

„Nei vienas maišelyje esantis kostiumas nėra nuimtas nuo gydytojo, kuris darė kažkokias intensyvias intervencijas, mes turėjome pacientų, kurie nuvažiavo tiesiai į reanimaciją, kurie buvo tikrai sunkūs, ir gydytojai prie jų turėjo kaip reikiant darbuotis, tai jokiu būdu tie kostiumai nėra nuimti nuo tų gydytojų, kurie turėjo intensyvų, glaudų kontaktą“, – kalbėjo medikė.

„Mes kiekvieną dieną, kai atlikinėdavom tas paslaugas, kurias dabar atlieka mobilieji punktai, turėdavom po 20–25 pacientus su įtariama koronavirusine infekcija, ir tik vienam iš jų per dieną ta infekcija pasitvirtindavo. Iki šios dienos mūsų ligoninėje buvo surinkta 360 mėginių ir virusas patvirtintas tik 22 žmonėms, dabar jūs pagalvokite, prie tų kiekvieno 360 su visiškai pilna apranga eidavo du žmonės“, – kalbėjo A. Mickienė.

Ji taip pat teigė, jog saugojamas buvo ne viršutinis aprangos sluoksnis: „Labai svarbu pabrėžti, kad maišeliuose esantys kostiumai – trečiasis sluoksnis, kuriuo vilkdavo gydytojas, ant jo užsidėjęs dar vienkartinį chalatą, išėjęs po ligonio apžiūros, gydytojas nusiimdavo du sluoksnius, antrankovius, ir jis tik sulankstydavo trečią vidinį sluoksnį“.

Infektologė taip pat pažymėjo, kad sandėliuojamoje aprangoje virusas negalėjo daugintis. „Daugintis virusas gali tik patekęs į gyvą žmogaus organizmo ląstelę ir daugintis maišelyje neturi jokios galimybės, jis tik gali išlikti gyvybingas dvi, maksimum tris dienas“, – kalbėjo medikė.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite