Angle down Atgal

Inauguruota septintoji Telšių moterų LIONS klubo prezidentė

Nejučia prabėgo dar vieni Telšių moterų LIONS klubo gyvavimo metai. Nepaisant viruso mesto iššūkio, prabėgęs Telšių moterų LIONS klubo veiklos sezonas buvo ir darbingas, ir pelningas, o paskutiniai mėnesiai – kaip ir daugeliui, neįprasti. Įsibėgėjus vasarai, surengta septintosios klubo prezidentės inauguracija. Šį, 2020-2021-ųjų metų veiklos sezoną, prie klubo vairo stoja Brigita Petkevičienė. Jai klubo narės patikėjo teisę visus metus vadovauti 18 moterų vienijančiai organizacijai, o buvusi klubo prezidentė Stefanija Genienė perdavė prezidento regalijas.

„Labai dėkoju visoms klubo narėms už puikius drauge praleistus metus, už nepriekaištingą lankomumą ir aktyvų dalyvavimą renginiuose bei klubo organizuotose akcijose. Vienas žmogus gali nuveikti daug, o drauge – nerealiai daug. Klubo pasiekti rezultatai – tai lyg nerašytas liudijimas, kad klubo narės eina teisingu, „lionizmo“ principu paremtu keliu. Tokie pasiekimai ragina nesustoti ir žengti pirmyn. Už iniciatyvumą, įkvepiančias idėjas ir pastangas prisidėti prie klubo veiklos tariu ačiū visoms klubo narėms. Begalinį dėkingumą reiškiu savo komandai: past prezidentei Imantei Dirgėlienei už visokeriopą pagalbą, iniciatyvumą, aktyvumą ir bendradarbiavimą lankant klubo globojamas šeimas, viceprezidentei Brigitai Petkevičienei už taiklius pasiūlymus ir šaltą protą bei kantrybę stovint ant dvejonių lygiagrečių, sekretorei Donatai Kazlauskienei už operatyvų, nuoseklų, atsakingą ir kruopštų darbą visus metus, iždininkei Monikai Domarkienei už atsakingai, visuomet laiku ir teisingai apskaičiuotus klubo finansus, atliktus statistinius skaičiavimus ir tvarkdarei Evai Stonkevičienei už tiksliai suformuluotas mintis, už kūrybines idėjas ir jautriai ant popieriaus lapo išguldytas mintis“, – palikdama užimamas pareigas ir perduodama Telšių moterų LIONS klubo prezidento privilegijas bei skiriamuosius atributus naujajai prezidentei bei kito sezono valdybai, kalbėjo buvusi prezidentė S. Genienė.

Klubo valdyboje B. Petkevičienė – ne naujokė. Teko eiti ir sekretorės, ir viceprezidentės pareigas, tad jai valdybos reikalai puikiai pažįstami. Atsiimdama visas prezidentei skirtas regalijas, B. Petkevičienė perskaitė priesaiką, pasižadėdama vykdyti visas savo, kaip Telšių moterų LIONS klubo prezidentės, teises ir pareigas, gerbti LIONS konstituciją ir laikytis klubo nario Etikos kodekso. „Esu neapsakomai laiminga klubo narių vienybe, bendryste tarnystėje ir noru padėti tiems, kuriems likimas suduoda sunkiausius smūgius. Jeigu nelaimės ištikto žmogaus širdyje nelieka vilties, toks Jūsų ir mūsų palaikymas gali tapti vieninteliu stebuklu. Gyvenimas yra gražus, nes mes galime kurti stebuklus, kai esame kartu vardan vieno tikslo – tarnauti tiems, kuriems reikia pagalbos“, – priimdama atsakingas pareigas sakė naujoji klubo prezidentė B. Petkevičienė ir pristatė savo komandą: past prezidentę Stefaniją Genienę, viceprezidentę Astą Jankauskienę, sekretorę Evą Stonkevičienę, iždininkę Jolitą Norkienę, tvarkdarę Violetą Šilinskienę.

Inauguracijos dieną buvusi pirmoji klubo prezidentė V. Šilinskienė, tradiciškai, taip pat jau buvusiai prezidentei I. Dirgėlienei, kaip ir ankstesnėms prezidentėms, įteikė simbolinę liūto statulėlę. Renginio metu taip pat nepamirštos ir ankstesniais mėnesiais savo gimtadienius šventusios klubo narės, su 50-uoju jubiliejumi išskirtinai pasveikinta V. Šilinskienė.

2019-2020 m. sezono valdyba darbą pradėjo 2019 m. liepos 1 d. su kiek daugiau nei 4800 Eur biudžetu. Per pastarąjį sezoną iš įvairių šaltinių klubas surinko beveik 6000 Eur. Iš 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio už 2019 m. gauta beveik 700 Eur. Apčiuopiamų rezultatų davė iniciatyva kreiptis į verslininkus. Šiuo metu surinkta 1000 eurų. Taip pat svarbu akcentuoti, kad LIONS klubų asociacija, motyvuodama LIONS narius dalyvauti labdaros renginiuose, už dalyvavimą juose skyrė 100 eurų.

2019-2020 m. įvyko 9 klubo ir 17 valdybos susirinkimų, suorganizuota nemažai renginių, surengti susitikimai su kitų klubų nariais ir organizacijomis, išpildyti pagalbos prašymai sergantiems, išspręstos įvairios skurstančių šeimų, netekusių vaikų tėvų ar našlaičių problemos ir daug kitų širdį draskančių gyvenimo aplinkybių, kuriose Telšių moterų LIONS klubas visada ištiesia pagalbos ranką, kai, rodos, tuoj teks nugrimzti bėdų jūroje. Akcentuotina, kad 2019-2020 m. sezono klubo valdybos suplanuoti darbai nudirbti, pradėtos veiklos baigtos, o finansiniai pažadai ištesėti. Gaila, kad kartais norai tiesiog prasilenkia su realybe. Ir šie metai buvo pirmieji, kai teko laužyti tradicijas ir klubo verbų pynimo akcija neįvyko dėl labai skaudžios priežasties pasauliui – nebyliojo ir pavojingo viruso grėsmės.

Prie koronaviruso grėsmės sumažinimo Telšių moterų LIONS klubas prisidėjo karantino metu įsigydamas ir Telšių medikams perduodamas 300 respiratorių, o netrukus jau ir ėmėsi iniciatyvos tradicinę Verbų pynimo akciją pakeisti akcija „Namai, pilni šypsenų“. Ji skirta vaikams, kuriems namai nėra prieglobstis, o dažnai ten niekas nelaukia. Kai kuriems ši situacija – lyg nuosprendis, vaikus dar visai mažus įkalinantis tėvų gyvenimo aplinkybėse. Su bendruomenės ir kitų LIONS klubų pagalba akcijos metu pavyko surinkti 1300 eurų. Klubo narės pasirūpino, kad už šią sumą net 230 likimo nuskriaustų mažų širdelių Telšių mieste ir rajone birželio 1-ąją, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, pasiektų lavinančios, spalvingos, skanios ir sveikos dovanos.

Šiandien narės džiaugiasi per trumpą gyvavimo laikotarpį nuveiktų darbų gausa, didžiuojasi suteikusios viltį nelaimės ištiktoms šeimoms ir viliasi toliau vadovaujantis šūkiu – „Mes tarnaujame!“ – pradžiuginti ne vieną pagalbos prašantį. Klubo narės ne tik suteikia vienkartinę paramą, tačiau ir toliau globoja kai kurias šeimas, rūpinasi jų gerove, ieško papildomos paramos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite