Angle down Atgal

Mirė Utenos miesto garbės pilietis Per Strand Andersen

Ateina laikas ir žmogaus lieka tik prisiminimas, nuveikti darbai, pasakyti žodžiai…

2022 metų sausio 21 dieną sužinome, jog nustojo plakusi mūsų draugo, Utenos miesto garbės piliečio, mokytojo iš Kristiansand‘o miesto Norvegijoje Per Strand Andersen širdis.
Per S. Andersen gimė 1949 kovo 14 d. Kristiansand‘e, ilgai dirbo šio miesto Gimle gimnazijoje direktoriaus pavaduotoju, ekonomikos mokytoju. 1994 m. pirmą kartą su 26 Norvegijos mokytojais apsilankė Utenoje, užmezgė nenutrūkstamus ryšius su mūsų krašto žmonėmis. Prisimenant Utenos miesto garbės piliečio Per S. Andersen rūpinimąsi mūsų mokiniais ir mokyklomis, galime drąsiai teigti, kad šalies nepriklausomybės atgavimo pradžioje ryšiai su Norvegija ir pats Per S. Andersen daugeliui uteniškių pravėrė duris į toliau pažengusią Europą.
Šio žmogaus pastangų dėka Utenos rajono švietimo įstaigos praturtėjo mokymo priemonėmis, keletą metų mokinių pavėžėjimui buvo naudojami norvegų padovanoti autobusai.

Bet didžiausias turtas - sudarytos galimybės Utenos ir Kristiansand‘o mokiniams bei mokytojams bendrauti ir bendradarbiauti, vieniems aplankyti Norvegiją, kitiems – Lietuvą, dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Neužtektų ir knygos aprašyti tai, ką gero Utenos kraštui davė šis santūrus ir doras žmogus.
Prisiminsime mums brangų draugą visada besišypsantį, gimtųjų vėjų nugairintu veidu, norintį bendrauti ir mylintį savo gimtąjį bei mūsų kraštą.
Nuoširdžiai užjaučiame velionio artimuosius ir liūdime kartu su jais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite