Angle down Atgal

In memoriam: Bernardas Aleknavičius

Didžioji žmogaus misija gyvenime – kurti gėrį ir grožį, dalinti ir dalintis. Taip jau gyvenime atsitinka, kad bendraudami su žmogumi, retai kada nujaučiame, kuris susitikimas gali būti paskutinis. Atsisveikiname su fotožurnalistu, publicistu, kraštotyrininku, Šakių rajono garbės piliečiu, Klaipėdos miesto garbės piliečiu, Klaipėdos kultūros magistru, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatu, meno kūrėju Bernardu Aleknavičiumi.

Galima sakyti, kad jo gyvenimo credo – būti Žodyje ir amžinai srūvančiame Laike. Taip vaisingai panaudoti kiekvieną savo gyvenimo valandą, tiek daug sukaupti ir viską palikti mums gali tik labai taurus žmogus.

Bernardas Aleknavičius gimė 1930 m. rugpjūčio 21 d. Lekėčiuose. 1956 m. baigė Kauno pedagoginę mokyklą. Nuo 1960 m. dirbo žurnalistu, nuo 1963 m. – ELTA Klaipėdos ir Žemaitijos zonos fotokorespondentas. Lietuvos žurnalistų, Fotomenininkų, Tautodailininkų sąjungų narys. Vienas žymiausių Šakių krašto ir Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojų, K. Donelaičio palikimo puoselėtojas, bendrijos „Mažoji Lietuva“ sumanytojas, Klaipėdos Vydūno klubo įkūrėjas ir garbės narys. B. Aleknavičius išleido knygas „Tėviškė“, „Donelaitis ir mes“, „Vakarė žvaigždė“, „Vydūnas“, „Kai laisvės rytas aušo“ „Lekėčių sakmės“ ir kitas. Parengė ir išleido iliustruotos Šakių krašto šviesuolių enciklopedijos „Novužės krašto vaikai“ 10 tomų. Dalis kūrybinio palikimo tebėra rankraščiuose.

Dėkojame likimui už suteiktas bendravimo akimirkas su išskirtine asmenybe, žmogumi, įsiamžinusiu krašto kultūros istorijoje, tapusiu legenda. Nuo šiol mūsų kultūros istorija bus – iki Bernardo ir po jo...

Nuoširdžiai užjaučiame artimuosius ir liūdime kartu. Tegaubia mus visus tie amžini prisiminimų saitai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite