Angle down Atgal

Įmonės šią savaitę sulauks VMI laiškų

Šią savaitę pirmosios 4,4 tūkst. įmonių per Mano VMI sulauks laiškų su prašymu užpildyti klausimyną apie turimus automobilius, jų naudojimą privatiems poreikiams bei skaičiuojamas pajamas natūra. Supaprastinti klausimynai bus siunčiami įmonėms, kurios lengvųjų keleivinių ir krovininių automobilių įsigijo šiais ir praėjusiais metais, skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

„Pagrindinis tikslas, kurio siekiame – paskatinti verslą pasitikrinti, ar nuo visų automobilių, naudojamų ir privatiems poreikiams tenkinti, yra teisingai apskaičiuojami bei sumokami mokesčiai“, – sako VMI Atrankos ir paramos auditui departamento atstovė Vaida Eidimtienė. Pasak jos, klausimynas sudarytas siekiant nustatyti, kiek šiuo metu įmonių automobilių registruota pagal kategorijas, kiek iš jų apskaityti kaip ilgalaikis turtas, kiek naudojami vadovų / darbuotojų asmeniniams poreikiams tenkinti, nurodant, ar jų naudojimas pripažįstamas pajamomis natūra, koks pasirinktas pajamų natūra naudos įvertinimo būdas, kokia vidutinė per mėnesį pajamų natūra suma ir pan.

Anot VMI atstovės, gauta informacija bus analizuojama, o nustačius galimas vengimo apskaityti automobilių naudojimą privatiems poreikiams tenkinti bei mokėti atitinkamus mokesčius rizikas, mokesčių mokėtojai bus atrenkami kontrolės veiksmų vykdymui.

Šiuo metu mokesčių administratorius stebėsenos bei kontrolės veiksmams yra atrinkęs apie 1 tūkst. mokesčių mokėtojų, įsigijusių didesnės kaip 50 tūkst. vertės automobilius. VMI pažymi, kad pradėtų 175 kontrolės / stebėsenos veiksmų metu mokesčių mokėtojai jau deklaravo 345,4 tūkst. eurų mokesčių.

Per 2020 m. VMI 72 kontrolės veiksmų metu nustatė asmeninių poreikių tenkinimo įmonių lėšomis bei pajamų gavimo natūra atvejus, į valstybės biudžetą priskaičiuota apie 1,5 mln. eurų papildomai mokėtinų mokesčių. Per 2021 m. pirmą pusmetį asmeninių poreikių tenkinimo įmonių lėšomis bei pajamų gavimo natūra atvejai nustatyti 82 kontrolės veiksmų metu. Į biudžetą, VMI pateiktais duomenimis, papildomai priskaičiuota beveik 947 tūkst. eurų.

Savarankiškai informacijos dėl pajamų, gautų natūra, apmokestinimo ir deklaravimo bei pridėtinės vertės mokesčio, automobilius naudojant privatiems poreikiams, galima rasti VMI svetainėje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite