Angle down Atgal

Ilgai laukti vargonai atkeliavo į Jurbarką

„Steinmayer“ vargonai šiandien atkeliavo į Jurbarką!“, – tokia džiugia žinute antradienio rytmetį pasidalijo Lietuvos evangelikų liuteronų bažnytinės muzikos sandraugos vadovė Laura Matuzaitė- Kairienė.

Šie ilgai laukti bažnytiniai vargonai – didžiulė ir nuostabi dovana Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčiai. Tai antrus metus augintas projektas, kuriam įgyvendinti reikėjo surasti labai daug ir stiprių rėmėjų. Prie šio projekto finansavimo prisidėjo Jurbarko r. savivaldybė,  Šiaurės Elbės bažnyčia, ir Vokietijos nacionalinis komitetas (DNK) ir Lahr miesto bei rajono evangelikų liuteronų bažnyčių parapijiečiai, o taip pat ir privatūs parapijiečiai iš Jurbarko.

Su naujaisiais vargonais bus galima atverti naują erdvę profesionaliems vargonų muzikos koncertams – galbūt tokiems kaip Jurbarko sakralinės muzikos festivalis. „Mūsų evangelikų liuteronų bažnyčia yra giedanti bažnyčia, pamaldose kiekvieną sekmadienį yra vargonuojama ir visi parapijiečiai kartu iš giesmynų giedame. Giesmės – tai mūsų tikėjimo pagrindas, perduodamas kartų kartoms.  Jau apie 20 metų dirbdama evangeliškos bažnytinės muzikos sandraugoje, kasmet organizuoju seminarus bei kursus vargonininkams bei bažnytinių chorų vadovams, (tai darydavau ilgus metus Klaipėdoje,  o nuo šiol bus galima seminarus puikiai organiziuoti ir Jurbarke)“, – dalinasi planais L. Matuzaitė-Kairienė.

 „Steinmeyer“ firmos 26 registrų  vargonai yra labai geros būklės, jų pagaminimo data – 1951 m. Vargonus parapijai dovanojo Friedenskirche Freiburge, o iš Vokietijos pargabeno ir kelionę finansavo UAB „Manvesta“.

Vien išardymo, išvalymo, remontavimo, parvežimo, iškrovimo bei sustatymo Jurbarko liuteronų bažnyčioje darbai yra įvertinti apie 60 000 Eurų.  „Panašiai tokia, gal net didesnė ir yra pačių vargonų vertė.  Pernai 2019 m. sausio mėn. vargonų ardymo darbams iš Jurbarko važiavo mūsų parapijos kunigas Mindaugas Kairys su tėčiu Andriumi Kairiu, bei pagalbininkais iš parapijos – Arūnu Žukausku ir Arvydu Gavėnia. Tai yra didžiulė Dievo dovana, kurią prikelti naujam gyvenimui reikėjo labai daug gerų žmonių valios, pastangų, gerų norų ir žinoma tikėjimo ir vilties“, – sako pašnekovė, dėkodama visiems aktyviems parapijiečiams, rėmėjams, reabilitacijos namų „Gabrielius“ pagalbininkams, Roland Begenat ir Ritai Begenat, Andrius Kairys, vargonininkei E. Tamošaitytei už pagalbą iškraunant vargonų detales ir dėžes.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite