Angle down Atgal

Ilgai laukta žinia – Šiauliuose planuojamas naujas sporto maniežas

Šiauliuose pradėtas realizuoti svarbus, regiono futbolo ir regbio bendruomenių ilgai lauktas projektas – pradėtas dengto futbolo-regbio maniežo prie Šiaulių arenos projektavimas. Atlikus reikalingas viešojo pirkimo procedūras, sausio 28 dieną Šiaulių administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius pasirašė techninio projekto parengimo sutartį su laimėjusiomis įmonėmis UAB „Bendrieji statybų projektai“ ir UAB „Tiksli forma“. Bendra sutarties vertė 298 628 eurai.

„Puikiai suprantu futbolo ir regbio bendruomenės lūkestį tūrėti palankias sąlygas kokybiškai plėtoti šias sporto šakas ar tiesiog būti fiziškai aktyviems. Tikrai jau ne vienerius metus buvo kalbama, kad Šiauliuose turi atsirasti galimybė ne tik profesionalams, bet taip pat jauniesiems sportininkams ir senjorams šaltuoju metų periodu savo įgūdžius tobulinti dengtame sporto manieže. Manau, miestas ir regionas jau esame pribrendę šiam žingsniui“, – pažymėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Gyvenant tokioje klimatinėse juostoje, pusę sezono nėra galimybės kokybiškai treniruotis ir dalyvauti įvairaus lygio varžybose. Tik šiltuoju metų laikotarpiu vykdomas treniruočių ir varžybų procesas praktiškai netenka prasmės individualaus ir techninio pasirengimo prasme. Pasiektas progresas, pastangos ir netgi investicijos, nebeturi tęstinumo.

Regbio ir futbolo atstovai sako, kad nuolatinis taikymasis prie žiemiškų oro sąlygų yra iššūkis ne tik treneriams, planuojantiems kasdienį darbą, bet ir sportininkams, kai einant į treniruotę reikia įvertinti oro sąlygas bei pasirinkti sportavimui tinkamą aprangą bei avalynę. Žvarbus vėjas, sniegas ar lietus per daugelį metų jau tapo futbolo ir regbio bendruomenės kasdienybe, tad šio sporto objekto atsiradimas Šiaulių mieste ženkliai pagerintų sportavimo sąlygas šaltuoju metų laiku.

 Planuojamas statyti objektas yra reikalingas visam Šiaulių regionui. Šiauliuose jau nuo 2014 m. savo veiklą tęsia Šiaulių sporto gimnazija, kurioje yra sudarytos galimybės gabiems sportui moksleiviams atvykti iš viso regiono. Jaunuosius sportininkus ugdo futbolo akademija „Šiauliai“, Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademija, kurios rengiant jaunuosius talentus nuolat bendradarbiauja su regiono ir šalies sporto centrais, federacijomis.

Naujo objekto laukia profesionalūs futbolo ir regbio klubai, per 40 futbolo mėgėjų klubų. Vien futbolo ir regbio sporto šakos atstovų visame regione suskaičiuojama per 3000.

Techninio projekto ir kitos reikalingos dokumentacijos parengimą planuojama užbaigti 2022 m. pradžioje. Jau šių metų rudenį paaiškės ir tikslesnė maniežo statybos kaina. Planuojami finansavimo šaltiniai: Šiaulių regiono plėtrai skirtos ES lėšos, Valstybės investicijų programos, Šiaulių miesto savivaldybės lėšos. Prie projekto įgyvendinimo bus kviečiamos prisidėti ir kitos regiono savivaldybės.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite