Angle down Atgal

Ilgaamžiškumo receptas: 4 dalykai, kurie prailgins jūsų gyvenimą mažiausiai 7 metais

Viskas, kas genialu, yra paprasta! Optimizmas prailgina žmogaus gyvenimą vidutiniškai pusaštuntų metų, nepriklausomai nuo jo lyties, amžiaus, ekonominės padėties ir sveikatos būklės. Tokią išvadą po didelės apimties tyrimų padarė mokslininkai iš Jeilio universiteto.

Jeigu norite gyventi ilgai ir laimingai, mokslininkai pataria kasdien praktikuoti toliau nurodytus elgsenos modelius.

1. Socializacija

Žmonės, kurie bent sykį per savaitę kontaktuoja su kitais žmonėmis ne darbo metu, ilgiau išlieka geros formos, ilgiau gyvena. Jiems gresia mažesnė rizika patirti širdies infarktą.

Net paprastas pokalbis telefonu su kitu žmogumi sumažina kraujo spaudimą ir streso hormono kortizolio kiekį kraujyje.

Mokslininkai įrodė, kad ilgalaikė draugystė daro tokią pat didelę įtaką fizinei žmogaus sveikatai, kaip sportas ar nerūkymas. Prieš baigdami telefoninį pokalbį su draugu susitarkite susitikti kavos puodelio ir kartu pasišnekučiuoti ar papietauti.

2. Dėkingumas

Užsirašinėdami laimingus momentus, jūs pagerinsite savo nuotaiką. Prisiminkite viską, už ką esate dėkingi, net menkiausias smulkmenas. Taip tapsite optimistiškesni ir laimingesni.

Tyrimai parodė, kad žmonės, kurie išreiškia dėkingumą, jaučiasi fiziškai ištvermingesni. Taip pat jie išsiugdo „imunitetą“ nuoskaudoms, įsižeidimams ir pykčiui.

Vis dėlto ekspertai įspėja, kad nereikia persistengti su dėkingumu, paverčiant jį pareiga. Geriau kartą per savaitę padaryti įrašą savo dėkingumo dienoraštyje.

3. Geri poelgiai

Penki geri darbai per dieną padarys jus laimingus. Tai gali būti net visai paprasti dalykai: autobuse užleista vieta senukui ar nėščiai moteriai, kavos puodelis, kuriuo pavaišinote kolegą, kelios monetos išmaldos prašytojui. Tokiomis smulkmenomis praskaidrinsite dieną ir sau, ir kitiems. Padėkokite sau už tą pagalbą, ir pajusite pasitenkinimą.

4. Malonių momentų atgaminimas

Galite prailginti sau gyvenimą, jeigu mintyse atgaminsite ar užsirašinėsite laimingus praeities momentus. Taip jūs prisiminsite visus savo gyvenimo pasiekimus, o tai iškart pakels savivertę.

Verta pridurti, kad ne mažiau svarbu yra kartais prisiminti ir blogus dalykus, kurie jums nutiko praeityje. Po kelerių metų galite aiškiai matyti romantiškų santykių nutrūkimo ar verslo nesėkmių priežastis ir suprasti, kad vadinamieji pralaimėjimai atvėrė jums naujas duris ir padovanojo naujų galimybių.

Jeigu galėsite susitaikyti su praeitimi, jums bus paprasčiau įveikti ateities sunkumus.

Šaltinis: Mednews.com

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite