Įkvėpti ir padrąsinti gali net nuoširdumas

Klaipėda
Reporteris Gargždų Banga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Gargždų „Minijos“ progimnazijoje startavo pilietiškumo projektas „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Projekto misija – su mokiniais kalbėti apie pilietiškumą, galimybes visiems prisidėti prie valstybės kūrimo, padrąsinti, sprendžiant jauniems žmonėms rūpimus klausimus, įkvėpti karjeros galimybėms, palaikyti jų motyvaciją mokytis ir siekti aukščiausių tikslų.

Projekte dalyvauti pageidaujančios mokyklos rašo motyvacinius laiškus. Į atrinktas mokyklas savanoriškais pagrindais važiuoja įvairiausių specialybių žinomi, daug pasiekę, patirtimi ir išgyvenimais pasidalyti su moksleiviais pasiryžę žmonės: verslininkai, žurnalistai, dėstytojai, muzikantai, fotografai, režisieriai, aktoriai, statutiniai pareigūnai, visuomenininkai ir kt.

Progimnazijoje lankėsi vienas projekto savanorių – įmonės „Socialus marketingas“ vadovas Arijus Žakas. Kokia jo sėkmės paslaptis? „Netikiu sėkme, – teigė svečias. – Gero rezultato formulė: neklausyk neigiamų nuomonių ir labai daug dirbk“. Jis pateikė mokiniams savo gyvenimo filosofijos principus, kuriuos atrado siekdamas sėkmingos karjeros: „Reikia būti atkakliam, nebijoti baimės (keista yra ne bijoti, o nebijoti), turėti aiškų tikslą, neatidėlioti pradžios (niekada nebus tinkamo laiko, reikia veikti čia ir dabar), nesitikėti, kad viskas pavyks be kliūčių („niekas nevyksta „iš karto“). Reikia dirbti, labai daug dirbti ir šiek tiek ilsėtis.“ „Pirmaisiais įmonės gyvavimo metais buvo dienų, kai negrįždavau namo, nakvodavau biure, – prisipažino svečias. – O kai dirbi 22 valandas per parą, nenuostabu, kad pradeda sektis.“ Šiandien jo vadovaujamos įmonės klientų sąraše rikiuojasi tokios įmonės: „Neste“, „Malsena“, „Maxima“, „Švyturys“ ir kt.

Pokalbio prie arbatos puodelio metu paklausėme svečio, kas paskatino dalyvauti projekte. „Tai projektas, įkvepiantis ne tik mokyklas, jų administraciją ir moksleivius, bet labiausiai – mus pačius. Tokį pozityvo užtaisą, kokį gauni pabendravęs su jaunąja karta, neįmanoma nupasakoti. Ir visiškai nereikia būti žinomam ar kokiu nors „super mega wow“, reikia šiek tiek nuoširdumo, atvirumo ir tikrumo. To, ko gana dažnai pritrūksta kiekvienam iš mūsų“, – teigė pašnekovas.