Angle down Atgal

Įkvepianti jurbarkiečio istorija – iš krepšinio aikštelės tiesiai į eurovizinę sceną

Netikėtai įkvepiančią istoriją mums dovanoja šiųmetinė „Eurovizija“. Kaip gi kitaip, jei tarp nacionalinės atrankos dalyvių – jurbarkiečio Elono Pokanevič pavardė ir jo atliekama paties sukurta daina „Someday“. Dviguba staigmena ir netikėtumas ne todėl, kad jis jurbarkietis. 

Nuostabą Elono artimiesiems, giminaičiams, draugams ir pažįstamiems sukėlė tai, kad iki šiol jis visiems buvo žinomas kaip puikus sportininkas, krepšinio talentas, pastaraisiais metais žaidęs už Jurbarko krepšinio komandą Regionų krepšinio lygoje, ir iki šiol (bent taip daugumai atrodo) jokių sąsajų su muzika neturėjęs ar bent jau muzikinių talentų nedemonstravęs.

Nustebinti šios naujienos, internete pabandėme atrasti vaizdo, muzikos įrašų, nuotraukų ir kitų užuominų apie Elono kaip dainininko karjerą. Neradome nieko, išskyrus, įrašus apie jo žaidimą krepšinio varžybose. Tad šio sportininko pavardė tarp nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių nustebino daugelį, bet ne jį patį. Viskas taip, kaip ir turėjo būti – sportiškas trumpą šukuoseną nešiojęs vaikinukas dabar ilgų plaukų romantiškas garbanius – mįslingai žvelgiantis iš feisbuko socialinio tinklo paskyros. Tarsi kitas žmogus, bet tuo pačiu – tas pats E. Pokanevič, su kurio naujais talentais pratinasi artimieji ir pažįstami.

Pats Elonas, „Mūsų laiko“ antradienį kalbintas, linksmai sutinka, kad yra ko stebėtis tokiu jo gyvenimo vingiu. Mat tik jis vienas žino apie tai, kad su muzika draugaujantis pastaruosius kelerius metus, o apie pradėtas lankyti vokalo pamokas neprasitaręs netgi mamai. Vyras papasakojo, kaip jo gyvenime atsirado muzika, kuri, kaip paaiškėja, niekada ir nebuvo iš jo dingusi. Tiesiog tai buvo tarsi primirštas senas patikimas geras draugas, prieš kurį metai bejėgiai – užsimezgęs ryšys išlieka ilgam.

Supyko ant muzikos

Elonas nuo mažens dainuodavo mokykloje – muzikos mokytoja tada pastebėjusi, kad berniukas turintis klausą ir balsą. Dainuoti jam patiko, tačiau linija buvo užbrėžta penktoje klasėje, kuomet jis... supyko ant muzikos. Tikina nežinantis, kodėl taip atsitiko – kol kas negali sau to paaiškinti, bet žadėjo rasti atsakymą į šį klausimą. Iki šiol prisimenantis, koks buvęs piktas, kai mama pasiūlė lankyti Jurbarko meno mokyklą – atkirtęs, jog galinti jį užrašyti, bet jis vis tiek neisiantis.

Elonas visa galva nėrė į krepšinį – lankydamas treniruotes, varžybas galvojo, kad būtent šis sportas labiau pritinkantis berniukams. Iš kur tokia nuomonė, sako, suprantantis – buvo veikiamas savo aplinkos, pažįstamų. Muzika ir daina į jo gyvenimą sugrįžo paauglystėje – jam būnant 15-16 metų, kuomet susiformavo artimas ratas draugų, tarp kurių buvo ir grojančių, muzikuojančių.

Elonui ši draugija labai patiko – muzika nejučia grįžo į jo gyvenimą. Klausydamas draugų dainų ir pats padainuodavo. Vėliau nusipirkęs gitarą mokėsi groti namuose, bute. Iki šiol dėkingas kaimynams, Aidai Drejerienei, Vaidai Bondzinskienei, kurios pakentė jo pirmuosius bandymus. Paklausti, ar jiems netrukdo pirmieji brazginimai, kaimynai patikindavo, kad jiems gražu.

Vis dėlto Elonui muziką teko „padėti į šoną“. Taip gavosi natūraliai. Savaime. Studijų metais gyvenant bendrabučiuose nesinorėjo kambario draugams trukdyti, todėl ir negrojo gitara, paaiškina jis.

Kad ir kokia bus „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos baigtis, Elonas jau yra nugalėtojas. Jis jau sukūrė nepaprastą sėkmės istoriją, kuri, tikimės, įkvėps ir kitus. Eloną pamatyti ir jo dainą išgirsti galėsite jau greitai, šį šeštadienį, sausio 8 d., 21 val. per LRT.

Visą straipsnį rasite „Mūsų laikas“ laikraštyje.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite