Angle down Atgal

Iki birželio 22 d. išsaugotus ES skaitmeninius COVID pažymėjimus dėl skiepijimosi būtina atsinaujinti

Registrų centras, Sveikatos apsaugos ministerijos pavedimu vykdydamas Europos Sąjungos skaitmeninio COVID pažymėjimo diegimą, ragina visus, keliaujančius į svečias šalis, prieš kelionę atsinaujinti savo COVID skaitmeninius pažymėjimus.

„Siekiant išvengti nesklandumų užsienyje, keliaujantieji turi ne tik susipažinti su svečios šalies, į kurią vykstama, taisyklėmis, bet ir prieš kelionę atsinaujinti ES skaitmeninį pažymėjimą dėl skiepų – diegimo procese pastarosiomis dienomis buvo atlikti techniniai pakeitimai, dėl kurių iki birželio 22 dienos išsaugoti ES skaitmeniniai pažymėjimai dėl skiepijimosi gali būti negaliojantys, – sako Registrų centro Paslaugų departamento direktorė Diana Vilytė. – Jei ES skaitmeninį COVID pažymėjimą dėl skiepų išsisaugojote savo išmaniajame įrenginyje ar atsispausdinote iki birželio 22 d. įskaitytinai, juos prieš keliaujant yra būtina atnaujinti. Tikimės, kad tai užtikrins saugų keliavimą ir atsiprašome už nesklandumus. ES skaitmeninių COVID pažymėjimų dėl persirgtos ligos ir tyrimų atnaujinti nereikia“.

Norint išsiimti ar atsinaujinti savo ES skaitmeninį COVID pažymėjimą, reikia prisijungti prie savo asmeninės paskyros E. sveikatos sistemoje (www.esveikata.lt).

ES skaitmeninis pažymėjimas yra faktinės informacijos apie asmenį išrašas, kuris patvirtina vakcinacijos nuo COVID-19 ligos, persirgimo šia liga ar neigiamo tyrimo rezultato faktus. Europos Sąjungos šalyse išduodami trys ES skaitmeniniai COVID pažymėjimai – dėl skiepijimosi, persirgtos COVID ligos ir tyrimų rezultatų. Visi jie generuojami E. sveikatos sistemos duomenų pagrindu ir atnaujinami kaskart prisijungus prie savo asmeninės paskyros E. sveikatoje.

ES skaitmeninis COVID pažymėjimas sugeneruojamas gavus ir pirmą vakcinos dozę, kai E. sveikatos sistemoje atsiranda įrašas apie vakcinaciją. Tačiau šis pažymėjimas, priklausomai nuo vakcinos, neįsigalioja tą pačią dieną, kai jį sugeneruoja E. sveikatos sistema. Todėl gavus antrą vakcinos dozę, t. y. pasikeitus faktinei informacijai, pažymėjimą reikalinga atnaujinti (atsisiųsti iš naujo).

Lietuvoje šis pažymėjimas įsigalioja pasiskiepijus viena iš COVID-19 vakcinų: praėjus 1 savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo; praėjus 2 savaitėms nuo „Janssen” vakcinos dozės suleidimo; praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau nei 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo.

Šis pažymėjimas, kaip ir kiti pažymėjimai dėl persirgtos COVID ligos ir tyrimų rezultatų, užsienio šalyse galioja skirtingai – kiekviena šalis terminus nusistato pati. Todėl keliaujantieji turi būti atidūs ir pasitikrinti tvarką šalies, į kurią vykstama. Šalių taisykles galima rasti tinklapyje https://reopen.europa.eu/lt/.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite