Angle down Atgal

Iki 11 val. - daugiau nei 40 pranešimų apie galimus pažeidimus

Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ rinkimų dieną, sekmadienį, iki 11 valandos sulaukė daugiau nei 40 pranešimų apie galimus pažeidimus. Daugiau nei 300 „Baltųjų pirštinių” stebėtojų lanko rinkimų apylinkes visose Lietuvos savivaldybėse.

Daugiausiai pranešimų, anot organizacijos savanorių, sulaukiama dėl galimų agitacijos pažeidimų, skleidžiamos politinės reklamos socialiniuose tinkluose agitacijos draudimo laikotarpiu, o stebėtojai dažniausiai praneša apie neplombuotas arba netaisyklingai plombuotas balsadėžes bei nesusipratimus dėl piliečių laisvės rinktis, kuriuose rinkimuose/referendumuose jie nori dalyvauti.

Nuo ryto rinkėjai skundžiasi, kad rinkimų komisijų nariai nesutinka neišduoti vieno iš biuletenių, asmeniui nenorint dalyvauti referendume. Kai kur rinkimų komisijų nariai ragina bet kokiu atveju balsuoti ar net sugadinti biuletenį. Toks rinkimų komisijų elgesys yra nepateisinamas ir pažeidžiantis įstatymą - bendruosius Referendumo principus, pažymima „Baltųjų pirštinių“ pranešime.

Pastebėta apylinkių, kurių prieigose yra likusios politinės reklamos. Piliečiai praneša apie išorinę politinę reklamą, didelius lauko stendus, tačiau jiems yra taikoma išimtis ir agitacijos draudimo laikotarpiu tokia politinė reklama gali likti. Daugiausiai mažareikšmių arba nepagrįstų pranešimų yra ir dėl agitacijos socialiniuose tinkluose. Pranešėjai kartais asmenines trečiųjų asmenų nuomones palaiko politine agitacija.

Sulaukiama skambučių dėl konsultacijų apie rinkimų tvarką. Rinkėjai, kilus klausimui, kviečiami kreiptis bendruoju „Baltųjų pirštinių” numeriu: 863313177.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite