Angle down Atgal

„Ignitis“ pataria: kaip išsirinkti tinkamiausią nepriklausomo tiekėjo planą?

Laiko pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją į pirmąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą patekusiems gyventojams liko vos mažiau nei mėnuo. Ta proga nepriklausomas elektros tiekėjas „Ignitis“ gyventojams primena, kad sudaryti elektros tiekimo sutartis su juo galima net keliais būdais – tereikia prieš tai išsirinkti, kuris bendrovės siūlomas planas geriausiai atitinka jų poreikius.

Pasak „Ignitis“ Privačių klientų padalinio vadovo Andriaus Kavaliausko, kiekvienas planas yra subalansuotas skirtingoms gyventojų grupėms, todėl renkantis tinkamiausią belieka atsakyti į klausimus apie savo vartojimo įpročius.

Jeigu manote, kad elektros suvartojate mažai ir nemėgstate buities apkrauti nereikalingais elektros prietaisais, tuomet tinkamiausiu pasirinkimu tampa planas „Minimalus“. Jis yra idealus tiems klientams, kurių suvartojamos elektros kiekis neviršija 2400 kWh per metus ir kurie siekia sutaupyti dar daugiau.

Virš 2400 kWh elektros per metus suvartojantiems gyventojams rekomenduojama atkreipti dėmesį į kitą planą – „Optimalus“. Jis gali padėti sutaupyti, nekeičiant savo įpročių, pavyzdžiui, šildantis namus elektra, naudojant daugybę buitinių prietaisų arba elektrinę transporto priemonę.

Galiausiai planas „Dinamiškas“ rekomenduojamas klientams, žinantiems, iš ko sudaryta elektros kaina, kas lemia jos pokyčius bei besidomintiems elektros birža. Tai naujo tipo, šiuolaikiškas planas, kurio kaina keisis kiekvieną mėnesį ir priklausys nuo vidutinės kainos elektros biržoje.

„Patarėju pasirenkant geriausiai individualius kliento poreikius atitinkantį planą yra ir„Ignitis“ tinklalapyje esanti speciali skaičiuoklė. Joje užtenka tik įvesti per mėnesį ar metus suvartojamos elektros energijos kiekį arba elektrai išleidžiamą pinigų sumą.“, – sako A. Kavaliauskas.

Ignitis“ klientams pasiūlė ir dar vieną naujovę – galimybę fiksuoti elektros kainą 12 ir 24 mėnesiams. Ši naujovė yra ypač patraukli klientams, norintiems apsisaugoti nuo elektros kainų pokyčių rinkoje ir lengviau planuoti savo išlaidas. Pasirinkus šią galimybę, yra fiksuojama viena iš elektros kainos sudedamųjų dalių – tiekimo kaina.

Sudaryti elektros tiekimo sutartis su „Ignitis“ klientai gali keliais būdais: http://www.ignitis.lt svetainėje, klientų aptarnavimo centruose ir susisiekus su klientų aptarnavimo specialistais telefonu 1802 bei elektroniniu paštu.

Nors pasinaudoti minėtais „Ignitis“ pasiūlymais gali kiekvienas privatus elektros vartotojas, didžiausią dėmesį jiems turėtų skirti tie gyventojai, kurie per metus suvartoja 5000 kWh ir daugiau elektros energijos. Pasirinkti elektros tiekėją ši vartotojų grupė privalo iki gruodžio 10 d. Visiems to nepadariusiems nuo 2021 m. bus nutrauktas visuomeninis tiekimas ir pradėtas garantinis tiekimas.

Iki 2021 m. gruodžio 10 d. nepriklausomus tiekėjus turės būti pasirinkę į antrąjį etapą patekę, nuo 1000 iki 5000 kWh elektros per metus suvartojantys vartotojai, o iki 2022 m. gruodžio 10 d. – visi likusieji.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite