Nuotraukos Rasos Juodagalvienės
Angle down Atgal

Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė“ džiaugiasi gražiu jubiliejumi

„20 metelių, kai viena dzienela. Dainam nudainava, darželiais nušaka, tryninėm keturinėm nugiedaja...“– taip gražiai tarmiškai savo veiklos 20-ąjį jubiliejų pristatė ir žmones kartu pasidžiaugti kvietė Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė“ su vadove Sigutė Mudiniene.

Jubiliejus švęstas spalio 5 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre, šiai progai skirtame festivalyje „Čiulba čiulbutė“. Koncertinėje programoje pasirodė ir „Čiulbutė“, ir ją pasveikinti atvykę kolektyvai: folkloro iš Zarasų "Seluona", Adutiškio – Lazdinių etnografinis ansamblis", uteniškiai -"Davila", dzūkai - Marcinkonių etnografinis ansamblis ir tolimi sveteliai iš Žemaitijos "Platele". Smagios ir džiaugsmingos būta šventės.

Ansamblį sveikino Seimo narys Gintautas Kindurys, Aukštaitijos nacionalinio parko atstovai, Ignalinos viešoji biblioteka, Palūšės ir Tverečiaus bendruomenės, Vidiškių gimnazija, seniūnas Jonas Polito. Dėkota už gražius renginius, koncertus, mielą bendrystę ir bičiulystę.

Su dovanomis į sceną lipo savivaldybės meras Justas Rasikas ir savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. Meras pasidžiaugė, kad ansamblis puikiai reprezentuoja Ignalinos kraštą, o jame dainuoja jau net trys kartos atlikėjų. Už tautiškumą, etninės kultūros puoselėjimą ir populiarinimą visuomenėje, aktyvią ir prasmingą kultūrinę veiklą, meninės saviraiškos skatinimą ansambliui įteikta mero padėka, taip pat perduota Lietuvos kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko padėka.

Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė“ susibūrė 1999 metais. Kūrybingai gyvuojant ir reprezentuojant savo kraštą buvo įkurtas folkloro klubas, kuris buria savo krašto etnokultūriniam paveldui neabejingus žmones. Ansamblis kuria ir atlieka autentiškų Ignalinos krašto dainų, sutartinių, šokių ir ratelių koncertines programas, gražiai apipindami jas papročiais ir tarmiška šio krašto šnekta „utarka“. Kolektyvas dalyvauja įvairiuose Ignalinos krašto bendruomenių, kultūros centro renginiuose, veda temines vakarones, atstovauja Ignalinos kraštą respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, nuolat dalyvauja ir Pasaulio lietuvių dainų šventėje, festivalyje „Skamba, skamba kankliai“, Aukštaitijos regiono sutartinių festivalyje „Sutarjėla“ ir kt.

Ansamblio siela – nuostabi, kūrybinga ir veikli moteris, savo gimtojo krašto mylėtoja Sigutė Mudinienė. Ansamblio veikla – tai jos laisvalaikis, kuris labai susijęs su tiesiogioniu darbu. S. Mudinienė yra Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko kultūrologė. Ji nuoširdžiai siekia įskiepyti ansambliečiams, krašto bendruomenei meilę ir pasididžiavimą savo krašto tradicine kultūra, koncertinėse programose atskleisti Ignalinos krašto folkloro, papročių bei tradicijų savitumą.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite