Angle down Atgal

Ignalina pasitinka Turizmo dieną

Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena.  Vyksta įvairūs šiai dienai skirti pažintiniai ir pramoginiai renginiai, pristatomi nauji turizmo objektai, diskutuojama turizmo klausimais. Savo mintimis ta proga dalijasi Ignalinos rajono turizmo informacijos centro direktorė Marija Garejeva.

Ji džiaugiasi, kad pastaruoju metu Ignalinoje atsiranda naujų, įvairias poilsio, pramogų, maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas teikiančių verslų, kuriamos edukacinės programos, nauji maršrutai, daugėja verslinei žuvininkystei pritaikytų ežerų. Kultūriniam turizmui atgimsta ir vis daugiau susidomėjimo sulaukia Palūšė. Ambicingų tikslų turi Lietuvos žiemos sporto centras, miesto paplūdimyje kuriamos apgyvendinimo, vandens pramogų ir kitos paslaugos.

Kokie šie, jau rudenio takais einantys, metai buvo Ignalinos rajono turizmo informacijos centrui, kokios naujovės ar darbai, sumanymai džiugina?

Šiemet pasitinkant vasaros sezoną turizmo informacijos centras atvėrė naujo lankytojų centro durys. Šalia autobusų ir geležinkelio stočių atsiradęs vasaros sezono turizmo informacijos taškas – tikrai 100 proc. pasiteisinusi vieta ir sprendimas. Lankytojai gan greitai atrado šią vietą, noriai naudojasi jos išorėje pateikta informacija bei žemėlapiais, o užsukę į vidų giria jaukią aplinką, gausybę siūlomų suvenyrų.

Nudžiugino dalyvių aktyvumas šiemet organizuotame šventiniame ėjimo iššūkyje. Tikėjomės šimto dalyvių, o jų buvo net šešis kartus daugiau. O 155 000 žingsnių, kaip užsibrėžta iššūkyje, surinko daugiau kaip 400 ėjikų. Beje pirmasis tai padaręs ignalinietis savo prizo atsiimti užsuko vos po kelių dienų nuo iššūkio paskelbimo. Kartu su iššūkiu į mobiliąją programėlę buvo įkelti ir nauji pasivaikščiojimų maršrutai.

Įdomi patirtis buvo ir dalyvavimas jaunimo užimtumo programoje, pagal kurią vasarą pas mus dirbo du moksleiviai. Jie padėjo ne tik kasdieniuose darbuose ir dalyvaujant renginiuose, bet ir praturtino mūsų naudojamų nuotraukų fondus, atnaujino tinklapių tekstus anglų kalba, pagrąžino „Ticiuko“ prieigas.

Pasinaudojus karantino metu atsiradusiomis nuotolinio mokymosi galimybėms, darbuotojai baigė gidų kursus ir šią  vasarą pradėjome siūlyti apžvalgines ekskursijas po miestą. Džiaugiamės, kad nemažai grupių be populiaraus susipažinimo su Nacionaliniu parku, šiemet atrado ir miestą.

Kur ir kaip plačiai buvo pristatomas Ignalinos kraštas?

Ignalinos kraštas tradiciškai buvo pristatomas didžiausių miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos – renginiuose. Toks sklaidos būdas yra vienas labiausiai pasiteisinusių, nes pasiekia ne tik to miesto gyventojus, bet ir jų svečius. O grįžę iš renginio, sulaukiame atgarsių, žinių, atsiliepimų bei norinčių keliauti į mūsų kraštą būtent po bendravimo turizmo gatvėje.

Šiemet daugiau sklaidos apie Ignaliną kaip kurortinę vietovę sulaukė Latvijos turizmo rinka. Lietuvos kurortų asociacija organizavo bendrus prisistatymus žiniasklaidai, kelionių organizatoriams, rengė straipsnius bei pranešimus, skleidė informaciją socialiniuose tinkluose.

Ignalinos krašto turizmo aktualijos skambėjo radijo, televizijos laidose, įvairiuose virtualiuose renginiuose.

Per šiuos metus sukūrėme ir socialiniuose tinkluose pristatėme 3 reklaminius filmukus, suplanuoti dar keli. Bendra jų sklaida yra daugiau kaip 100 tūkst. peržiūrų, o labiausiai publikai patiko ir plačiausiai pasklido „Ignalina. Vasara pursluose“. 

Parengėm kelias dešimtis straipsnių bei informacinių pranešimų, teikėme informaciją kelionių agentūroms, žurnalistams bei naujienų portalams. Iš visopo įvairiuose komunikacijos kanaluose užfiksavome kelis šimtus straipsnių apie Ignalinos krašto pasiūlymus turistams.

Kokie Lietuvos ir užsienio turistų srautai šią vasarą užfiksuoti Ignalinos rajone, kas juos labiausiai domino?

Atsižvelgiant į situacija, kai gyvas darbas su klientas prasidėjo tik balandžio pabaigoje, natūralu, kad bendras lankytojų skaičius turizmo informacijos centre per pirmus 8 šių metų mėnesius yra gerokai mažesnis nei ankstesniais metais. Lyginant aktyviausių vasaros mėnesių statistiką pastebime irgi šiek tiek mažesnį „gyvų“ lankytojų skaičių nei pernai tuo pačiu laiku. Tačiau stebint augančią internetinio tinklalapio statistiką, darome išvadą, kad žmonės arba įprato stengtis mažinti gyvą bendravimą, arba tiesiog per tą priverstinio nuotolio laiką išmoko ir pamėgo ieško informacijos savarankiškai internete.

Užsienio lankytojai turizmo informacijos centre sudarė apie 10 proc. visų lankytojų. Tik atsiradus laisvesnio keliavimo galimybėms pirmieji mūsų svečiai buvo iš Latvijos. Antroje vasaros pusėje dominavo vokiečiai. Šiemet nustebino svečių iš Šveicarijos bei Italijos gausa.

Vokiškai kalbantys turistai džiaugėsi, kad šiais metais galėjome pasiūlyti Ignalinos turizmo gidą su lankytinais objektais bei maršrutais jų kalba.

Pagrindinis traukos objektas visiems užsienio svečiams – Aukštaitijos nacionalinis parkas. Visuose užsienio kelionių vadovuose, jeigu tik yra informacija apie Lietuvą, tai būtinai bus paminėtas ir šis parkas.

Lietuvius daugiausiai domino dviračių, pėsčiųjų maršrutai. Nemažai tų, kurie čia lankosi jau ne pirmą kartą, klausinėjo apie Ažušilės kraštovaizdžio draustinį, jame esančius dviračių maršrutus.

Galbūt sulaukiate iš  apsilankančių svečių naudingų pasiūlymų, patarimų?

Svečiai džiaugiasi gražėjančiu miestu – gėlynais, paveikslais ant sienų, naujomis pramogomis paplūdimyje, nauju takeliu palei Lūšių ežerą, atvira Palūšės bažnyčia, renginiais ir t.t.

Šiemet sulaukėme nemažai paklausimų apie paslaugų (apgyvendinimo, maitinimo ir pan.) pritaikymą neįgaliesiems – tai smagus ženklas, kad ir turintys judėjimo negalią žmonės nori aktyviai keliauti, tik norėtųsi, kad ir mes būtume labiau pasiruošę juos priimti.

Mažiau vykstantys į užsienio kurortus poilsiautojai norėtų analogiškas paslaugas gauti ir čia – pvz., apgyvendinimą su visos dienos maitinimu.

Svečiai taip pat džiaugėsi galimybe atvykti pas mus traukiniu ir išsakė pageidavimus, kad būtų puiku, jeigu ir toliau po rajoną būtų galimybė patogiai keliauti visuomeniniu transportu. 

Ko, Jūsų nuomone, trūksta Ignalinai, kad jos vardas plačiau skambėtų?

Džiaugiamės, kad paskutiniais metais Ignalinos vardas jau skamba plačiau dėl čia vykstančių aukštos kokybės renginių. Vardo garsinimui ir svečių pritraukimui, žinoma, teigiamos įtakos turėtų ir didelių išskirtinių rekreacinių ar pramogų objektų, kokių dar nėra niekur kitur Lietuvoje, atsiradimas. Meno ir kiti įdomūs lankytini objektai praturtintų viešąsias erdves ir suteiktų joms savitumo, reikėtų patrauklesnės infrastruktūros dviratininkams, kurių keliavimo sezonas yra ilgesnis.

Kaip turizmo specialistai švenčia Turizmo dieną, kaip ją minės Ignalinos TIC?

Rugsėjo 27 – Pasaulinė turizmo diena, tad ji įvairiai minima visame pasaulyje. Lietuvoje tai dienai skirtus renginius organizuoja daugelis turizmo informacijos centrų. Vyksta konkursai, ekskursijos, parodos ir kt.

Ignalinoje ta proga šiais metais irgi numatytos įvairios akcijos bei renginiai. Socialinio tinklo Facebook paskyroje @ignalina.info jau vyksta vienas iš konkursų, kuris kviečia dalintis savo vasaros Ignalinoje akimirkomis. Užsukite pasigrožėkite jomis ir „patiktuko“ paspaudimu palaikykite labiausiai patikusias nuotraukas. Jų čia įkelta jau keli šimtai.

Kitas konkursas orientuotas į vaikus ir kviečia spalvinti stilizuotą Ignalinos rajono žemėlapį.  Šį žemėlapį galima atsispausdinti savarankiškai, atsisiuntus iš mūsų puslapio, taip pat popieriniame formate jis jau pasiekė ir rajono ugdymo įstaigas. Spalvindami žemėlapį vaikai susipažins su rajono seniūnijomis ir jų žymesniais lankytinais objektais ar įvykiais.

Savaitgalį kviesime ieškoti simbolinių lobių Ignalinos mieste, o sekmadienį vyks žygis kalvotomis Ignalinos apylinkių takeliais. Dar turime keletą laisvų vietų, tad prisijunkite pasivaikščiojimui po Ažušilės kraštovaizdžio draustinį.

Daugiau informacijos apie turizmo dienai skirtus renginius bei konkursus rasite mūsų puslapyje www.ignalina.info bei socialinio tinklo paskyroje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite