Angle down Atgal

Idėjos Šiauliams – sulaukta kelių dešimčių pasiūlymų

Dar praėjusių metų rudenį, dėliojant 2020-ųjų biudžeto projektą, buvo iškelta idėja dalį lėšų skirti šiauliečių pasiūlytoms iniciatyvoms įgyvendinti, pradėtas formuoti vadinamasis dalyvaujamasis biudžetas. Iki sausio 15 dienos gyventojai galėjo teikti siūlymus didžiųjų ir mažųjų projektų kategorijose.

„Tikrai maloniai buvome nustebinti, nes sulaukėme 30 idėjų, konkrečių pasiūlymų. Didesniųjų grupėje (tarp 50–150 tūkst. eurų) buvo pateikti 7 projektai, mažesniųjų grupėje (iki 50 tūkst. eurų) – net 23. Mero potvarkiu sudaryta darbo grupė artimiausiu metu visas pateiktas idėjas peržiūrės. Svarbu, kad siūlomi projektai būtų įgyvendinami Šiaulių mieste, viešose, o ne privačiose teritorijose. Jau dabar matome, kad kai kurių idėjų teikėjai numatė per mažai lėšų, siūlysime jas perkelti į brangesniųjų projektų kategoriją. Vėliau autoriams bus sudarytos galimybės pristatyti savo idėjas, o jau tada šiauliečiai bus kviečiami balsuoti ir rinkti labiausiai vertas įgyvendinti“, – spaudos konferencijoje situaciją pristatė Šiaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičius.

Numatyta, kad renkant geriausias idėjas balsuoti galės tik pilnamečiai Šiaulių miesto gyventojai. Savo balsus bus galima atiduoti mažųjų ir didžiųjų projektų kategorijose. Šių metų miesto biudžete jau yra numatyta 50 tūkstančių eurų mažesniajai idėjai įgyvendinti, o didžioji būtų realiai įgyvendinta kitais metais, šiemet vyktų tik pasiruošimas, pvz., projektavimo darbai. Jei ilgesnio pasiruošimo nereikėtų, didžiajam projektui reikalingas lėšas būtų planuojama paskirti metų laikotarpiu, kai būtų perskirstomas biudžetas.

„Jei šiauliečiai ir toliau aktyviai dalyvaus dalyvaujamojo biudžeto procesuose, beveik neabejoju, kad kitais metais bus siūloma padidinti visuomenės idėjų finansavimą. Na, o kalbant apie šių metų pasiūlymus, kaip didžiausią grupę būtų galima išskirti infrastruktūros projektus. Šiauliečiai siūlo įrengti pėsčiųjų, dviračių takus, šaligatvius, automobilių stovėjimo aikštelės, tobulinti gatvių apšvietimą. Yra idėjų įrengti meninius akcentus, pažintinius takus, vaikų žaidimų aikšteles, kalėdinę ledo čiuožyklą, dviračių nuomos punktą, apžvalgos aikštelę Rėkyvos ežere, siūloma tvarkyti parkus, kitas viešąsias erdves. Užregistruoti ir keli „minkštieji“ projektai: norima įsteigti vaikų kūrybiškumo studiją, meninės saviraiškos ir edukacijų centrą, organizuoti edukacijas vaikams ir suaugusiems“, – vardijo D. Griškevičius.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite