Angle down Atgal

Idėjos, ką veikti tamsiais žiemos vakarais

Daugelis iš mūsų net nepastebėjo, kaip greitai sugrįžo šaltasis metų periodas, o dienos tapo gerokai trumpesnės ir niūresnės. Visgi, tai tikrai nėra priežastis liūdėti – priešingai, tamsius ir šaltus vakarus galima išnaudoti veikloms, kurioms anksčiau niekaip nepavykdavo surasti laiko. Jei sugalvoti užsiėmimų sunku, pasirinkite vieną iš žemiau pateiktų idėjų.

 

Išmokite kažką naujo

Mokytis norisi bet kuriuo metų laiku, tačiau tamsiais žiemos vakarais turime tam kur kas daugiau laiko – išnaudokite jį prasmingai. Pagalvokite, ką seniai norėjote išmokti ar išbandyti – galbūt norite nusimegzti ar nusinerti stilingą šaliką, išmokti naują kalbą ar nustebinti aplinkinius šokių aikštelėje. Internetas ir naujosios technologijos bet kokias veiklas leidžia išbandyti namuose, tad Jums prireiks tik ryžto, jog pavasarį pasitiktumėte patobulėję.

Pradėkite filmų peržiūrų tradiciją

Tikriausiai nėra nieko maloniau kaip šaltus žiemos vakarus leisti prie televizoriaus ekrano – jei surasite filmus, patinkančius visai šeimai, tai gali tapti savotiška tradicija. Tam, kad patirtis niekuo nenusileistų kino teatrui, pasirūpinkite gaiviaisiais gėrimais, spragintais kukurūzais ar kitais mėgstamais užkandžiais. Prieš šventes ypač rekomenduojama rinktis su Kalėdomis besisiejančius filmus, tokius kaip „Haris Poteris“ ar žymusis „Vienas namuose“ – jie turi net keletą dalių, todėl idėjų, ką pažiūrėti, kuriam laikui neturėtų pritrūkti.

Surenkite pikniką namuose

Jei pasiilgote romantiškų iškylų, jas lygiai taip pat galite susiorganizuoti ir namuose. Pasitieskite spalvingą pledą, pasigaminkite gardžių užkandžių, įsijunkite mėgstamą muziką ir jausitės taip, tarsi nebūtumėte namuose – tai gali tapti ir romantiško pasimatymo idėja. Žinoma, jei esate atsparūs šalčiui, pikniką žiemos metu galite suorganizuoti ir lauke – tuomet reikės šiltesnės aprangos ir termoso arbatos. Jei surasite vaizdingą vietą, tokios iškylos nepamiršite ilgai – ją norėsis ir vėl pakartoti.

Išeikite pasivaikščioti

Iškylai žiemos metu gali prisiruošti ne kiekvienas, tačiau pasivaikščioti lauke pravartu visiems. Grynas oras padės „pravėdinti“ galvą ir išgrynins mintis – jei papildomai nesportuojate, tai bus ir puiki fizinė veikla. Galite išbandyti populiarųjį 10 tūkstančių žingsnių iššūkį ar tiesiog dažniau vietoj automobilio rinktis kelionę pėsčiomis – jei tinkamai apsirengsite, žema oro temperatūra tikrai netaps kliūtimi.

Skaitykite knygas

Šiltas pledas, puodelis arbatos ir gera knyga – puikus receptas jaukiam žiemos vakarui. Geriausios knygos leidžia mums nusikelti į skirtingus laikotarpius ar neatrastas (o galbūt – netgi neegzistuojančias) vietoves, praplečia akiratį, keičia mąstymą ar įkvepia naujiems atradimams. Dabar galima rasti daugybę skirtingiems skoniams pritaikytų leidinių: detektyvai ar romanai – knygos padės pabėgti nuo kasdienybės, o saviugdos kūriniai leis tobulėti. Panašių variantų rasite kur kas daugiau, tad tik nuo Jūsų priklausys, kokiai literatūrai išnaudosite šaltus žiemos vakarus.

Atlikite buities darbus, kuriuos seniai atidėliojote

Nors tai ir neskamba kaip labai smagi ar intriguojanti idėja, darbai, kuriuos ilgai atidėliojote, patys nebus atlikti. Galbūt jau seniai ruošėtės perorganizuoti rūbų spintą, susitvarkyti sandėliuką ar atlikti kitus panašius buities darbus – šalti žiemos vakarai tam ypač tinka. Tam, kad motyvacijos būtų dar daugiau, galite sugalvoti, kaip save apdovanoti: pavyzdžiui, atlikę tam tikrą užduotį likusį vakarą be sąžinės graužaties galėsite praleisti prie televizoriaus, o galbūt netgi nusipirksite seniai išsvajotą daiktą.

Daugiau laiko praleiskite su vaikais

Turėdami laisvesnio laiko, daugiau jo resursų galite paskirti bendravimui su vaikais – taip stiprinsite tarpusavio ryšį ir smagiai praleisite laisvalaikį. Kartu išbandykite nesudėtingus receptus, atraskite kūrybinius rinkinius ar įsitraukite į mažųjų žaidimus – geras laikas bus garantuotas. Daugeliui atžalų ypač patinka žaisti su LEGO kaladėlėmis, kurios gali būti pasitelkiamos ir kaip lavinamosios priemonės. Šie konstruktoriai, priklausomai nuo sudėtingumo, tinka įvairaus amžiaus atžaloms, o LEGO kaina yra prieinama visiems – platų jų pasirinkimą siūlo Pigu.lt el. parduotuvė.

Žaiskite stalo žaidimus

Tokia veikla turėtų prablaškyti net ir tuomet, jei neturite vaikų – stalo žaidimai puikiai tinka susibūrimams su draugais, tad galite pradėti plėtoti tokią tradiciją. Jie gali būti strateginiai, priverčiantys pagalvoti ar visiškai neįpareigojantys, todėl visiems pavyks surasti patį įdomiausią.

Išbandę visas šias veiklas, smagiai ir turiningai praleisite šaltąjį metų periodą. Net ir jis gali būti pakankamai žavus – svarbiausia neužsisėdėti ir būti atviriems naujoms idėjoms.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite