REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2021 m. Lapkričio 8 d. 20:07

Ideali figūra dar iki Kalėdų – misija (ne)įmanoma?

Vilnius

Pexels.com nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


193396

Didžiosios metų šventės – bene aktyviausias metų laikas, kuomet vakarėlis veja vakarėlį. O kur dar draugų ir giminių susibūrimai, jaukūs vakarai su šeima. Kiekviena moteris šiuo laikotarpiu jaučia įtampą dėl tobulos šventinės išvaizdos. Dar gerokai iki Kalėdų ne reta mergina ryžtasi drastiškoms dietoms ar kitais alinančiais būdais siekia tobulos figūros. Deja, vėliau viskas grįžta bumerangu…

Bet ar galima likus vos dviem mėnesiams iki švenčių pasiekti tobulų kūno linijų ir nustebinti artimuosius puikiu įvaizdžiu? Vos keletas pokyčių kasdienybėje gali padėti ne tik sulieknėti, bet ir pakeisti gyvenimo būdą.

Moters kūnas – sudėtingas mechanizmas

Taip, būtent moterims dažniausiai sudėtingiau numesti svorį ir jį išlaikyti. Per mėnesį net kelis kartus keičiasi hormonų pusiausvyra. Tai lemia įvairius šalutinius pojūčius – skysčių kaupimąsi, alkio priepuolius, tingėjimo periodus, nervingumą ir panašiai. Tačiau, mitybos specialistai, pabrėžia, kad būtent tinkamas maistas, kiekvieną dieną ir papildomai vartojami vitaminai gali padėti neutralizuoti natūralaus hormonų svyravimo sukeltus nemalonius pojūčius.

Dėl moteriško hormono estrogeno padidėjimo moterys gali jaustis pilnesnės. Todėl svarbu vengti sojų produktų, neekologiškų mėsos produktų, gazuotų gėrimų. Taip pat į mitybą svarbu įtraukti kuo daugiau kopūstų, lapinių daržovių, daugiau skaidulų turinčio maisto – vaisių ir daržovių. Verta sumažinti suvartojamo pieno bei gliuteno produktų kiekį.

Moterims, beje ir visiems Lietuvoje gyvenantiems žmonėms, dėl saulės stygiaus patartina vartoti vitaminą D. Metant svorį ar sportuojant pravartu vartoti žuvų taukus, kurie slopina uždegiminius procesus organizme, sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Pagrindiniai mitybos principai

Daugelis moterų reguliuodamos svorį pirmiausia skaičiuoja kalorijas. Tiesa, ta, kad kalorija nėra lygi kalorijai. Kad ir kaip absurdiškai tai skambėtų… Mitybos ekspertai sako, kad viena yra vartoti kalorijas, kad ir nedideliais kiekiais iš rafinuotų angliavandenių (spurgos, aliejuje kepti, gruzdinti patiekalai, baltų miltų produktai ir panašiai), o visai kas kita dienos kalorijas surinkti iš sveikatai palankių maisto produktų (šviežių daržovių, neapdorotų vaisių, riešutų, tinkamai paruoštos kokybiškos mėsos ar žuvies, alyvuogių aliejaus ir panašiai).

Sumažinti svorį galima ne tik laikantis dietų, bene didžiausią naudą atneša reguliari, soti ir pilnavertė mityba. Būtina valgyti bent 4 kartus per dieną, nepraleisti pusryčių. Mitybos specialistai pataria pirmoje dienos pusėje rinktis daugiau angliavandenių turintį maistą – avižų košę, grūdinę kultūrą. Pietums svarbu vartoti ne per dideles porcijas. Prie mėsos patiekalų rinktis daugiau daržovių ir mažiau angliavandenių. Atsisakyti nebūtinų padažų vartojimo. Vakarienę valgyti taip pat būtina. Kaip sako dietistai, vakarienę optimaliausia valgyti bent 2 valandos iki miego. Tam labiausiai tinka baltyminiai patiekalai – varškė, jogurtas be pagardų, kiaušiniai, baltyminiai kokteiliai, žuvis su daržovėmis ir panašiai.

Kasdien būtina suvartoti tinkamą kiekį vandens, nepadauginti kofeino ir saldžių gėrimų. Geriausia pastarųjų iš vis nevartoti kasdienėje mityboje.

Džiuginantys rezultatai – tik atkakliausiems

Pakeisti gyvenimo būdą nėra lengva. Naujiems įpročiams susiformuoti reikia laiko. Tačiau norint greičiau mėgautis tobula figūra vertėtų apsvarstyti sveikos mitybos ir sporto derinimą. Nors gražus kūnas prasideda virtuvėje, tačiau net ir lengva mankšta 2-3 kartus per savaitę gali padėti pasiekti įspūdingų rezultatų. Norint tirpdyti riebalus, sustiprėti, atsikratyti celiulito ir pagerinti nuotaiką – verta išbandyti sportą su svarmenimis. Vaikščiojimas taip pat labai svarbus – moterys kasdien turėtų vaikščioti bent po kelis kilometrus. Tai padeda išjudinti „užmigusią“ medžiagų apykaitą.

Vos pakeitus savo kasdienius įpročius mityboje, bei sporte, netrukus pastebimi ir pirmieji džiuginantys pokyčiai veidrodyje.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA