Angle down Atgal

Į Ža­liū­kių ma­lū­ni­nin­ko so­dy­bą – švęs­ti Ku­po­li­nių

Po il­gos per­trau­kos Ža­liū­kių ma­lū­ni­nin­ko so­dy­ba (Ar­chi­tek­tų g. 73) vėl kvie­čia šiau­lie­čius su­si­tik­ti. Bir­že­lio 24 d. čia bus šven­čia­mos Ku­po­li­nės. Apie šven­tės pro­gra­mą pa­sa­ko­ja Šiau­lių „Auš­ros“ mu­zie­jaus Et­nog­ra­fi­jos sky­riaus ve­dė­ja Si­gi­ta Mil­vi­die­nė:

– Kupolines švęsime birželio 24 d. nuo 15 val. Kartu prisiminsime gražiausias vasarvidžio tradicijas.

Atėjusieji patys galės susipinti vainiką, susirinkti kupolės puokštę kitų metų laimei ar burtams nuspėti. Vyks įvairios edukacijos, kurias ves Žaliūkių gatvės meistras Albertas Martinaitis, muziejininkai, botanikai. Veiks Kupolinių kermošius – bus galima įsigyti vienetinių rankų darbo gaminių, sukurtų liaudies meistrų. Mažieji galės pašokinėti ant šieno ir pasisupti. Kiekvienas ras, ką veikti, kas malonu jo širdžiai.

Džiugins puikūs atlikėjai. Kai kurie pas mus jau ne pirmąkart – tai folkloro ansambliai „Gasužis“ ir „Vieversėlis“. Bet šiemet džiaugiamės, kad pavyko pakviesti Žemyną Trinkūnaitę ir Donatą Bielkauską, kurių duetas žinomas visoje Lietuvoje. Žemyna yra puiki kanklininkė, o Donatas – multiinstrumentalistas. Kanklių ir kitų instrumentų derinys nepaprastai patrauklus ir malonus ausiai.

Bus ko paklausyti ir nuotaikingos muzikos pasiilgusiesiems – atvyks folkloro ansamblis „Aidija“ iš Radviliškio, kapela „Martvežiai“ iš Klaipėdos rajono. Džiugu, kad šiai kapelai vadovauja Jonas! Neužmirškime, jog Kupolines šiemet organizuojame kaip tik šv. Jono dieną.

Susirinkusieji sodyboje išvys ir įspūdingo dydžio – 6 metrų nendrinę Rasos skulptūrą, kurią menininkai Reda ir Arūnas Uogintai sukūrė specialiai Kupolinių šventei.

Įėjimas nemokamas.

Organizatorė – Žaliūkių malūnininko sodyba

Rėmėjos: LR kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite