Angle down Atgal

Į viešą Šedžių skyrybų dramą sureagavo psichologė: kokios pasekmės gali grėsti vaikams?

Praėjusią savaitę atlikėjai Monikai Šedžiuvienei prakalbus apie galimą vis dar oficialiai jos vyru esančio Andriaus Šedžiaus kerštą, viešoje erdvėje kilo tikras skandalas. Poros nesutarimai dėl bendro vaiko tapo visuotiniu apkalbų objektu.

Primename, kad rugpjūčio 8-osios naktį M. Šedžiuvienė socialiniuose tinkluose pasidalijo įrašu, kuriame kaltino A. Šedžių dėl galimo keršto. Moteris teigė, jog A. Šedžius neinformuoja jos, kur yra judviejų sūnus, nes esą ji vėlavo atvežti jam vaiką sutartu metu. Tąkart kerštavimu esamą sutuoktinį apkaltinusi atlikėja net kvietėsi policiją.

„Šiandienos situacija. Paimu vaiką prieš 17-tą valandą ir važiuojame maždaug nuo Seimo pusės Geležinio Vilko gatve link prekybos centro „Ozas“. Ten sutarta vieta perduoti vaiką. Kas gyvena Vilniuje, tikriausiai žino, kokie kamščiai šiomis dienomis būtent važiuojant šiuo maršrutu.

Atvažiuojame į sutartą vietą maždaug 17.35–17.40 val. Kaip ir buvo galima tikėtis, vaiko tėvas, išlipęs iš savo automobilio ir eidamas link mūsų, kol traukiau vaiką iš automobilinės kėdutės, pylė pakeltu ir piktu balso tonu nepasitenkinimo strėles man. Buvo uždavinėjami klausimai, į kuriuos man nebuvo net progos atsakyti, nes liejosi kaip nesustabdomas potvynis.

Ir, aišku, grasinimai, kad aš pavėlavau atvežti vaiką (apie 20 min.), todėl jis nusprendė, kad mane nubaus ir man vaiko (kaip buvo sutarta) neatveš iki 21 val. Ir aš savo vaiką pamatysiu tik sekmadienį (nes jo savaitgalis su vaiku)“, – tąkart pasakojo M. Šedžiuvienė.

M. Šedžiuvienės paviešintas susirašinėjimas su A. Šedžiumi © Socialiniai tinklai
M. Šedžiuvienės paviešintas susirašinėjimas su A. Šedžiumi © Socialiniai tinklai

Po šio atlikėjos įrašo, visuomenė tarsi pasidalijo į keletą skirtingų stovyklų: vieni stojo į A. Šedžiaus pusę, kiti – į Šedžiuvienės, o dar kiti pradėjo smerkti bendro sprendimo nerandančią šeimą. Esą sutuoktinių principai neigiamai veikia vaiko psichinę sveikatą.

„Žiauru, kai du suaugę žmonės, negali žmogiškai susitarti, žaidžia kažkokie principai, nuoskaudos, noras atkeršyti, padaryti tam žmogui kuo skaudžiau...Bet nuo viso šito labiausiai kenčia tik vaikutis“, – situaciją komentavo internautė, sulaukusi gausaus pritarimo.

Vis dėlto, M. Šedžiuvienė savo socialinių tinklų sekėjams patikino, jog ilgą laiką bandė su vis dar esamu sutuoktiniu surasti bendrą kalbą, tačiau greitai nuleido rankas.

„Čia beviltiška situacija, kai nebežinai ko griebtis. Ir mano mintys tik apie vaiką ir, kad stengtis kuo gražiau sutarti, bet, deja, abu žmonės turi to norėti, aš jau viską išbandžiau“, – sakė Monika.

Tiesa, M. Šedžiuvienės ir A. Šedžiaus įvykių versijos dažnai išsiskiria. Ne kartą poros pykčiams iškilus į viešumą, politikas patikindavo, jog Monika tokiu būdu tik siekia pasireklamuoti kaip dainininkė.

Į šią garsiai nuskambėjusią situaciją sureagavo ir savo vardo bei pavardės nenorėjusi viešinti psichologė (jie redakcijai žinomi. – Aut. past.). Specialistė pasakojo, kad vieši tėvų ginčai be abejonės turi neigiamos įtakos vaikams. Tokiose situacijose atžalos, tapusios tėvų principų įkaitais, pasijaučia nesaugiai.

„Tėvų konfliktai nėra susiję su pačiu vaiku, šis tiesiog tampa tėvų ambicijų ir principų įkaitu. Tik įsivaizduokite, nuolat girdite, kad viena ar kita pusė meluoja. Tėtis sako savo tiesą, mama – savo, o jūs net nežinote, kuo tikėti. Juk vaikas nežino, kas yra teisus, o kas ne.

Dažnu atveju tuomet vaikai nusprendžia, jog jiems bet kokia kaina reikia išsirinkti žmogų, kuriuo tikėti, o tada gali kilti graužatis – jei pasirinksiu vieną pusę, kita liks įskaudinta. Vaikas juk myli abu tėvus“, – sunkių skyrybų metu dažniausiai vaikų patiriamus išgyvenimus vardija psichologė.

Pasak specialistės, jei vaikas yra įtraukiamas į tėvų konfliktą, skyrybų metu patirti išgyvenimai gali palikti pėdsaką ir ateityje.

„Jei vaikas yra įtraukiamas į skyrybas, užaugęs jis gali jaustis ne toks saugus, gali turėti sunkumų kurdamas santykius su kitais žmonėmis, gali nemokėti spręsti konfliktų“, – sako ji.

Psichologė tikina, kad nors skyrybos visada būna skaudžios, situaciją galimą sušvelninti.

„Tą situaciją galima sušvelninti, paliekant viską ant suaugusių žmonių pečių. Santykiai yra kuriami tarp dviejų žmonių – tarp mamos ir vaiko, tarp tėčio ir vaiko, tėčio ir mamos, tad visi tarpusavyje kilę nesutarimai turi likti tarp dviejų žmonių“, – šeimoms pataria ji.

Alfa.lt primena, kad pora susituokė 2013 m. Šiauliuose, kur ir liko gyventi. Tačiau dėl darbo ir kitų reikalų Monika dažnai grįždavo į Vilnių. 2015-aisiais pasklido žinia, jog jaunavedžiai nusprendė išsiskirti, tačiau paskutinio taško savo meilės istorijoje tuomet nepadėjo. Išgyvenę santuokos krizę, sutuoktiniai susilaukė sūnaus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite