Angle down Atgal

Į vestuves su vaikais ar be jų: visi atsakymai čia

Dėl šio klausimo nepatogiai jaučiasi tiek į vestuves kviečiantys jaunieji, tiek svečiai. Nei viena pusė nežino kaip korektiškai elgtis vienu ir kitu atveju. Turint omenyje, kad vaikams greitai pasidaro nuobodu, o tada jiems jau reikia daugiau dėmesio nei sulaukia jaunieji. Tėvai nori būti su vaikais, bet negali iki galo atsipalaiduoti. Kaip elgtis visais atvejais – atsako jau daug metų vestuvių šventėse besisukantys paslaugų teikėjai.

Gerbkite jaunuosius ir išsiaiškinkite jų norus

“Klausimas gali atrodyti sudėtingas, tačiau į jį lengvai gali atsakyti jaunieji. Dažniausiai apie tai būna užsiminta kvietime, o jei ne – tiesiog paklauskite. Jei didžioji dalis svečių neturi vaikų, likę tikrai nesupyks, jei juos pakviesite be vaikų.” – sako Rokas, ”BUCAS media” vestuvių video operatorius.

Vestuvių planuotoja Sigita Gofman sako, kad pirmiausiai svečiai turėtų gerbti jaunuosius. Nes tai jų šventė ir reikia atsižvelgti kaip jie mato savo vestuves. “Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į kvietimą, kam jis adresuotas, galbut tai yra jūsų ir jūsų vaikų vardai , o galbūt paminėta, kad šventė tik suaugusiems. O gal nieko nepaminėta? Tada tokiu atveju informaciją pasitikslinkite su jaunavedžiais. “

Vaikai šventėje.
Vaikai šventėje.

Vestuvės – suaugusiųjų šventė

“Jaunieji prieš pradedant ruošti vestuvinius pakvietimus, turėtų nuspręsti, ar šventėje gali dalyvauti vaikai. Jeigu vaikai nepageidaujami, tuomet kvietime turėtų būti aiškiai nurodyta, kad kviečiami tik suaugusieji. Tai nėra nei blogas, nei geras sprendimas, kadangi jaunieji patys turi teisę pasirinkti, kas dalyvaus jų šventėje. Kartais taip pasirenkama dėl to, kad tėveliai galėtų atsipalaiduoti ir pasimėgauti vakaru be vaikų.” – Eglė Širvytė, VAGILĖ įkūrėja, renginių organizatorė ir dekoratorė.

“Vaikų klausimas gana opi problema. Man, kaip vestuvių vedėjui, visada svarbu, kad svečiai išlaikytų koncentraciją, o vaikai, dažnu atveju, prie to tikrai neprisideda. Galų gale, ir patys tėvai negali visapusiškai atsipalaiduoti, kai nuolatos galvą tenka sukti dėl savo atžalų. Vis dažniau tenka dalyvauti vestuvėse, kuriose vaikų arba išvis nėra, arba jie turi atskiras erdves su jiems skirtomis pramogomis. Manau, kad vestuvės – suaugusių šventė.” – Ričardas Mikavičius, renginių vedėjas

Švenčiant su vaikais reikia ir pritaikytos aplinkos, ir animatoriaus

“Kai kurie jaunieji gana aiškiai ištransliuoja prašymą, kad maži vaikai šventėje nėra pageidaujami. Turėkite omenyje, kad ne visos sodybos turi saugias teritorijas, kurios būtų pritaikytos mažiems vaikams. Pasidomėkite tuo iš anksto, nes ganyti nepaklusnų dvimetį, vis lekiantį prie atviro tvenkinio, nėra pati smagiausia vakaro programa. Teko dalyvauti vestuvėse, kuriose buvo didelis artimų giminaičių ratas, su daugybe įvairaus amžiaus vaikučių. Jie sėdėjo prie atskiro didelio stalo, o vakaro metu lauke su jais užsiimė animatorė. Buvo daug smagaus dūkimo, žaidimo, veiklų, o tėveliai galėjo be rūpesčių linksmintis.” – Vita Tamoliūnė, fotografė.

Vaikai.
Vaikai.

Jauniesiems, dar neturintiems atžalų – sunku suprasti vaikus auginančius tėvus

“Krūtimi maitinančioms mamoms taisyklė su vaikais ar be vaikų negalioja! Vestuvių pobūvis yra vakarinis renginys, besitęsiantis per naktį. Tai nėra tinkamas laikas vaikams. Visgi vestuvės yra šventė, kai norisi pasikviesti pačius brangiausius žmones. Jeigu vestuvėse dalyvauja mažieji: dukterėčios ir sūnėnai – tėvams ir seneliams nederėtų pamiršti, kad tai viena svarbiausių gyvenimo švenčių ir tą diena negali būti skirta mylimam vaikaičiui. Todėl prižiūrėti mažuosius turėtų šventėje nedalyvaujantis asmuo – auklė/animatorė, kuri pasirūpins vaikų užimtumu ir jiems svarbiu miego ritmu.

Dėmesio patiems jaunavedžiams! Jeigu jūs patys kviečiate sau labai svarbius mažuosius – turėtumėte ir pasirūpinti jų užimtumu vestuvių metu. Taip pat būtinai pasirūpinkite vaikišku meniu. Jeigu esate svečias ir jaunieji apie vaikus visiškai neužsiminė, reiškia:

– Palikite juos pasidžiaugti seneliams, artimiesiems ar pasamdykite auklę.

Vaikams smagu pamatyti vestuves, būti jų dalimi. Tačiau nepamirškite, kad mažiesiems smalsuoliams labai greitai pasidaro nuobodu. Todėl reikia pagalvoti tiek apie jų užimtumą, tiek apie miego ritmą.

Įspūdžių ir pramogų gausa ne tik džiugina,bet ir vargina. Todėl patys tėveliai turėtų priimti sprendimą dėl savo atžalų dalyvavimo vestuvių šventėje. Juk jaunai porai, dar nepatyrusiai vaikų auginimo subtilybių, sunku suprasti šį stebuklų kupiną vaikų pasaulį.” – primena vilos “9 Vėjai” savininkė Odeta.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite