Angle down Atgal

I. Šimonytė VRK įteikė surinktus 68 tūkst. rinkėjų parašų

Šalies vadovo posto siekianti Seimo narė Ingrida Šimonytė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ketvirtadienį grąžino parašų rinkimo lapus. Į prezidentus besitaikanti kandidatė nurodė, kad buvo surinkti 27 647 parašai popieriniuose parašų rinkimų lapuose ir 40 431 parašas portale „Rinkėjo puslapis“.

Susumavus popierinius bei elektroninius rinkėjų parašus, I. Šimonytė iš kandidatų surinko daugiausiai rinkėjų palaikymo - apie 68 000 parašų. Prezidentinių reitingų lyderis ekonomistas Gitanas Nausėda surinko apie 43 000, premjeras Saulius Skvernelis - 36 000.

Pagal Prezidento rinkimų įstatymą pretendentų būti kandidatais į Respublikos prezidentus parašų rinkimas baigiamas kovo 28-ąją.

VRK darbo grupė turės patikrinti pateiktus parašus. VRK, patikrinusi surinktus parašus ir išnagrinėjusi, ar nebuvo padaryta pažeidimų, priims sprendimą dėl pretendentų įregistravimo kandidatais.

Parašų rinkimo lapus Vyriausiajai rinkimų komisijai grąžino prezidento posto siekiantys eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, Valdemaras Tomaševskis, premjeras Saulius Skvernelis, ekonomistas Gitanas Nausėda, Arvydas Juozaitis.

Patvirtinti kandidatų sąrašai balandžio 12 d. bus paskelbti VRK interneto svetainėje.

Kad galėtų dalyvauti Prezidento rinkimuose, kandidatai privalo surinkti 20 tūkst. rinkėjų parašų.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną. Antras Prezidento rinkimų turas - gegužės 26 dieną.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite