Angle down Atgal

I. Šimonytė sureagavo į įvykį Šiaulių ligoninėje: reikėtų pradėti nuo savęs

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad mobingas Lietuvoje yra kultūrinė problema, o pradėti ją spręsti reikėtų ir nuo savęs.

„Tai kultūrinė problema, mūsų visuomenėje labai dažnai, ir ne tik gydymo įstaigose, daugelyje kolektyvų, matome vyraujantį polinkį barti, kritikuoti, kartais labai nuožmiai bausti už padarytas klaidas. Tikrai neturime kultūros žmogų pagirti, palaikyti, padėti, pasiūlyti pagalbą. Manau, kad tai keičiasi, bet nepakankamai greitai“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

„Mums reikėtų pradėti, savo gyvenime patiems apsižiūrėti, ar tikrai nesame per daug kritiški, per daug reiklūs ir kartais labai nuožmūs žmonėms, kurie padaro klaidų ar kurie turi kitokią nuomonę nei mes patys“, - pridūrė Vyriausybės vadovė.

Komentuodama situaciją po jaunos medikės savižudybės I. Šimonytė teigė, kad tam tikros priemonės pagalbai jau buvo sukurtos, įsteigta speciali linija medikams pranešti apie spaudimo darbe atvejus, tačiau ši iniciatyva nuslopo, nesant palaikymo.

„Reikia ir specialių priemonių, atrodo, kad tos specialios priemonės buvo ir sukurtos, bet jos, matyt, išsivadėjo, nes nebuvo jaučiama, kad jos yra palaikomos, kad ir ta anoniminė linija, per kurią buvo galima pranešti, iš pradžių buvo gana aktyvi, kiek aš žinau, po ankstesnio labai skaudaus įvykio Respublikinėje ligoninėje Lazdynuose“, – kalbėjo premjerė.

Prieš daugiau nei metus Sveikatos apsaugos ministerija įsteigė specialų pasitikėjimo numerį medikams, patiriantiems psichologinį smurtą, mobingą ar kitokio pobūdžio spaudimą darbe.

Diskusija dėl medikų psichinės sveikatos ir patiriamo spaudimo atsinaujino po žinios apie jaunos medikės savižudybę.

Skelbiama, kad medikės mirtis gali būti susijusi su darbo vietoje Respublikinėje Šiaulių ligoninėje patirtu sisteminiu engimu – mobingu.

Gydymo įstaigos atstovai teigė, kad gydytoja buvo atleista iš darbo praėjusį ketvirtadienį dėl šiurkštaus pareigų pažeidimo.

Teisėsauga aiškinasi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusios jaunos medikės mirties priežastį.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite