Angle down Atgal

I. Šimonytė: platesnių visuomenės grupių skiepijimas – artimiausių savaičių klausimas

Platesnių visuomenės grupių skiepijimas yra artimiausių savaičių klausimas, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Visgi ji pažymi, kad masinė vakcinacija dėl nepakankamo gaunamų vakcinų skaičiaus dar sunkiai įmanoma.

„Masinė vakcina, kai nėra kažkokio ypatingo prioriteto, išskyrus žmogaus amžių – girdime šį prašymą ir manau, kad tai yra jau artimiausių savaičių klausimas, kai prioritetai, kurie yra įvardinti kokybiškai arba ligomis, ar profesija, ar 65+, jau bus papildomai skiepijami šalia platesnio skiepijimo tiesiog pagal jaunesnį amžių, apie ką dabar kalbama“, – teigė ji žurnalistams penktadienį.

Anot  I. Šimonytės, visgi apie vakcinas be prioritetinės eilės kalbėti dar anksti.

„Tokio visiškai didelio laisvumo, manau, kad mes negalėsime turėti artimiausiu metu dėl to, kad neturėsime tiek daug vakcinos, kad bet kas užsiregistravęs galėtų gauti vietą bent teoriškai“, – sakė ji.

„Kita vertus, taip pat svarbus yra tam tikro prioritetiškumo išlaikymas einant jaunyn. Nes nors jauni žmonės labai norėtų gauti skiepą ir galėtų keliauti ir būti kuo laisvesni šiame globaliame pasaulyje, vis tiek reikia vertinti, kieno rizika susirgti ir gulėti ligoninėje yra didesnė“, – pabrėžė ji.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite