Angle down Atgal

I. Šimonytė: pagrindo švelninti karantino ribojimų kol kas nematau

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad apie karantino švelninimą Vyriausybė diskutuos ne anksčiau nei sausio viduryje. Ji taip pat priduria, kad kol kas pagrindo švelninti įvestus ribojimus nėra.

„Esame sutarę, kuomet buvo pratęstas apribojimų tarp savivaldybių taikymas, kad ne anksčiau negu sausio 17 dieną Vyriausybė susirinks, turės analitikų įžvalgas apie jau šių metų sausio mėnesio pirmųjų dviejų savaičių dinamiką, rodiklius ir tendencijas, ir tada galės svarstyti, ar yra pagrindo galbūt kažkokius apribojimus švelninti“, – spaudos konferencijos metu žurnalistams teigė ji.

Visgi I. Šimonytė pabrėžė, jog kol kas pagrindo švelninti įvestų apribojimų nėra.

„Kol kas, sakyčiau, aš tokio pagrindo nematau. Taip, yra gerai, kad sveikatos sistema atlaikė visą šitą šventinį laikotarpį, bet (...) jos galimybių plėtra vyksta kitos pagalbos sąskaita, o kai kur tų galimybių plėtra yra net sunkiai įmanoma. Pirmiausia kalbu apie reanimacijos ir intensyvios terapijos lovas ir susijusią įrangą“, – sakė ji.

Nors pastarosiomis dienomis buvo stebimi mažesni užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičiai, premjerė pabrėžė, kad visuomenė privalo išlikti budri ir atsargi.

„Mes vis dar turime išlikti labai budrūs ir labai atsargūs. (...) Labai atsargiai vertinu situaciją. Tarsi ir turėjome keletą dienų, kai skaičiai atrodė tokie gal ir visai palankūs, lyginant su kai kuriais ankstesniais skaičiais. Bet šiandien (susirgusiųjų – ELTA) skaičius vėl yra pakankamai ženklus, ir tai, savaime suprantama, susiję su testavimo apimčių pokyčiais – jos per šventinį laikotarpį buvo gerokai sumažėjusios”, – teigė I. Šimonytė, pridurdama, kad reikia dar dviejų savaičių įsitikinti karantino veiksmingumu.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite