Angle down Atgal

I. Šimonytė: mano tikslas, kad pasiskiepytų tiek daug žmonių, kiek įmanoma

Premjerė Ingrida Šimonytė sako nenorinti prisirišti prie konkretaus procento gyventojų, kuriuos reikėtų paskiepyti nuo koronaviruso ir siekia paskiepyti tiek daug žmonių, kiek įmanoma.

„70 procentų, 69, 72 – mano nuomone, tai yra truputėlį tokia numerologija. Galbūt gražiai skamba, bet mano asmeninis tikslas būtų tiek daug, kiek tik įmanoma“, – žurnalistams trečiadienį sakė ji.

„Apklausos rodo, kad 65 procentai žmonių yra nusiteikę arba tikrai skiepytis, arba veikiau skiepytis. Tai nėra 70 procentų, bet kita vertus, taip pat žinome, kad tik 10 procentų žmonių yra nusiteikę nesiskiepyti išvis kategoriškai ir jokiu atveju. Tai reiškia, tose labiau skeptikų, bet vis dar ne tokių labai kategoriškai neigiamai nusiteikusių žmonių būryje tikiu, kad galima atrasti žmonių, kuriems suveiks tie argumentai“, – kalbėjo premjerė.

Ji teigė, kad skiepytis svarbu tam, jog būtų galima išvengti koronaviruso pandemijos sukeliamų asmeninių pasekmių, ir pabrėžė, jog net jeigu žmogaus tiesiogiai nepaliečia liga, jis dažnai nukenčia nuo vienų ar kitų apribojimų, pavyzdžiui, mažesnių galimybių gauti gydymo paslaugas, kai į ligonines plūstant COVID-19 pacientams, šios negali gydyti kitų ligonių.

Europos Komisija yra iškėlusi tikslą iki rugpjūčio pabaigos vakcinuoti 70 proc. suaugusių Bendrijos gyventojų. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda yra raginęs užtikrinti, kad toks procentas Lietuvos gyventojų būtų paskiepytas iki Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės liepos 6-ąją.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Lietuvoje mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 42 proc. šalies gyventojų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite