Angle down Atgal

I. Šimonytė: jeigu bus pasiūlymas įsigyti papildomų „Moderna“ vakcinų, jį svarstysime atsižvelgdami į pristatymo terminus

Farmacijos kompanijai „Moderna“ pakėlus kainas už vakcinas nuo COVID-19 ir išplėtus pristatymo terminus iki kitų metų, Vyriausybė sausį nutarė papildomai nebepirkti vakcinų iš šios kompanijos. Visgi pastarąją savaitę Europos Sąjunga (ES) pranešė papildomai susitarusi dėl dar maždaug 300 mln. „Moderna“ vakcinos dozių, iš kurių maždaug pusę gamintojai įsipareigoja pristatyti dar šiais metais. Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad jei dėl šio kiekio vakcinų bus sutarta, Vyriausybė pasiūlymą svarstys, atsižvelgdama į vakcinų pristatymo terminus.

„Jeigu bus papildomas susitarimas ES su („Moderna“ – ELTA) gamintoju dėl papildomo kiekio, tuomet priklausomai nuo terminų ir nuo galimybių gauti tą vakciną palankiais terminais, žinoma, kad mes tai svarstysime taip, kaip ir visais kitais atvejais svarstome. Jeigu gamintojas galės pasiūlyti geresnius terminus, mes tikrai mielai į tai atsižvelgsime“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė I. Šimonytė.

Premjerė taip pat atkreipė dėmesį, kad analogiško tipo vakcinų gamintojo „BioNTech & Pfizer“ vakcinų yra rezervavusi jau daugiau nei 3,5 mln. dozių.

„„BioNTech & Pfizer“ vakcinos, kuri yra iš esmės analogiško tipo vakcina, kurios tiekimo terminai ir gamintojų įsipareigojimai yra žinomai deklaruoti ir palankesni negu kad buvo deklaruota „Modernos“ tiekimo tvarka, šiuo metu yra rezervuota daugiau nei 3,5 mln. dozių“, – akcentavo ministrė pirmininkė.

„Tikrai vertinant visą vakcinų portfelį vakcinų mums pritrūkti neturėtų ir vakcinavimo terminus labiau stabdys ne tai, kas bus ar nebus ketvirtą ketvirtį, o tai, ką gausime ar negausime pirmuosius šių metų ketvirčius. T.y. dabar ir antrą ketvirtį. Tai yra kritinis tiekimas, nes vėliau ir produktų atsiras daugiau“, – pridūrė ji.

I. Šimonytė taip pat pabrėžė, kad ir „Johnson & Johnson“ vakcinos gamintojai ketina artimiausiu metu teikti paraišką savo vakcinos registravimui.

„Tai vakcinų neabejotinai bus ir daugiau ir antra metų pusė pasiūlos požiūriu, mano vertinimu, atrodys visiškai kitaip, negu kad atrodo pirmieji šių metų ketvirčiai, kai vakcinavimas yra kritiškai svarbus“, – sakė ji.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite