Angle down Atgal

I. Šimonytė įvardino naujosios Vyriausybės darbo principus

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė, antradienį pateikdama Seimui aštuonioliktosios Vyriausybės programos projektą, įvardino, jos teigimu, kertinius principus, pagal kuriuos dirbs jos Ministrų Kabinetas.

Pirmasis principas, Seimo nariams sakė I. Šimonytė, yra pasitikėjimas.

„Pirmais principas būtų pasitikėjimo principas, kuris, mano vertinimu, turėjo būti atspindėtas visose Vyriausybės programos dalyse“, – sakė ji.

Antrasis principas, kurį paminėjo I. Šimonytė, tai atviri duomenys.

„Kodėl tai yra svarbu? Jeigu mes kalbame apie didesnį pasitikėjimą ir kažkokią konsensuso paiešką, tai aplink ką mes galime tą konsensusą kurti? Aš, ko gero, savo idėjomis neįtikinsiu dalies politinio lauko. Turbūt nereikia net siekti to daryti. Tačiau yra tam tikri dalykai, dėl kurių mes negalime ginčytis. Ir tie dalykai yra faktai. (...) Turbūt konsensuso pagrindas gali būti faktai, o tam, kad faktai galėtų būti konsensuso pagrindu, mums reikia tuos faktus turėti“, – sakė I. Šimonytė, pabrėždama, kad naujoji Vyriausybė, neturėdama visų duomenų, negali projektuoti geriausių spendimų esamai pandemijos situacijai suvaldyti.

„Trečias principas ir trečioji kryptis – nuosaiki ambicija. Neįgyvendintų programų politinių dokumentų, strategijų ir panašių rašinių mes turime pilnas dokumentų kapines... Deja. Kartais atrodo, kad mes daugiau laiko emocijų, intelekto skiriame diskusijoms, kas gražiau parašys programinį dokumentą, o ne diskusijoms, kaip įgyvendinti tuos tikslus“, – teigė paskirtoji premjerė.  

I. Šimonytė pažymėjo, kad ir proveržio valstybėje visuomenė turėtų tikėtis ne iš karto.

„Pasekmės visuomenei ir atitinkamiems sektoriams ateis ne iš karto ir tam, kad jos iš vis ateitų bus reikalingas labai nuoseklus ir ilgo laiko darbas“, – atkreipė dėmesį ji.

Galiausiai I. Šimonytė dar kartą sureagavo ir į anksčiau nueinančios valdžios išsakytą kritiką naujosios Vyriausybės programai. Esą ji buvo nukopijuota nuo „valstiečių“ Vyriausybės.

„18-oji Vyriausybė, jeigu gautų įgaliojimus veikti, ateina ne kokių nors revoliucijų daryti. Todėl tiek geri darbai, kurie buvo anksčiau prognozuoti, projektuoti ir galbūt nepabaigti arba net nepradėti, jie tikrai gali atrasti savo vietą 18-osios Vyriausybės programoje“, – sakė politikė.

„Tie sprendimai, kurie yra geri ir vertingi ir dėl kurių yra toks platus sutarimas, turbūt nenukentės niekaip dėl to, kad bus tęsiami, o nebus kaitaliojami su kiekvienais rinkimais“, – apibendrino I. Šimonytė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite