Angle down Atgal

I. Šimonytė į visaginiečius kreipėsi rusiškai: paragino skiepytis

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė dės pastangas, jog kuo daugiau svarbios informacijos apie skiepus Lietuvoje gyvenančias tautines mažumas pasiektų jų vartojamomis kalbomis. Todėl paprašyta žurnalistų Vyriausybės vadovė lankydamasi Visagine į gyventojus kreipėsi rusų kalba, ragindama juos save ir visuomenę apsaugoti skiepijantis.

Premjerės teigimu, labai svarbu, kad profesionali informacija apie skiepus būtų pateikta tautinių bendruomenių kalbomis.

„Pirmiausiai kalba eitų apie profesionalią informaciją rusų kalba, apie vakcinos naudą. Galbūt atsakymus į klausimus, kuriuos žmogus norėtų užduoti. Stengiamės atsižvelgti, kad dalis žmonių informaciją pasiima ne iš lietuviškų informacijos šaltinių, kartais pasiima informaciją kitomis kalbomis ir nebūtinai ta informacija būna patikima“, – žurnalistams Visagine sakė I. Šimonytė.

„Informacijos yra labai daug ir labai įvairios, todėl sunku pasirinkti vieną ar kitą informaciją kaip geresnę arba tikresnę. Patikima melagienomis ir kitomis dezinformacijos formomis. Manau, kad tai labai aktualu. Stengsimės kuo daugiau informacijos suteikti tomis kalbomis, kuriomis lengviau informaciją gauti“, – sakė premjerė ir paprašyta žurnalistų į visaginiečius kreipėsi rusų kalba.

„Brangūs visaginiečiai, aš manau, kad visiems atsibodo gyventi tokiomis aplinkybėmis, kurios apriboja mūsų kasdienį gyvenimą. Todėl tuos, kurie turi galimybę, kviečiu naudotis mokslo suteikta galimybe ir apsaugokite, pirmiausia, save, o, antra, savo artimuosius“, – rusų kalba sakė I. Šimonytė.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite