Angle down Atgal

Į Rokiškį grįžta Aleksandras Vasiljevas

Gegužės 16 d. 17 val. Rokiškyje lankysis Aleksandras Vasiljevas – parodos „Vaikiška mada XIX–XX a.“ savininkas, mados istorikas, kolekcininkas, interjero dizaineris, scenografas, meno kritikas. Vyks parodos, kuri dvaro salėse atidaryta kovo pabaigoje, pristatymas. Sužinosime daug įspūdingų detalių apie eksponatus ir tai, kodėl ši kolekcija yra ne kuriame nors pasaulio didmiestyje, o Rokiškyje. Atvyks ir A. Vasiljevo fondo vadovė Alma Puodžiukaitienė, kuri kovą rokiškėnams jau pristatė minėtą parodą. Įėjimas į susitikimą dvare 17 val. tik su kvietimais. Krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė sakė, jog kitaip neįmanoma sutalpinti visų norinčiųjų.

Paprastai tokios parodos rengiamos pasaulio sostinėse – Paryžiuje, Niujorke, Rygoje, Vilniuje. Kodėl A. Vasiljevas jau antrą kartą grįžta į Rokiškį? Visų pirma A. Vasiljevas grįžta dėl muziejaus direktorės N. Šniokienės ir darbuotojų dėmesio bei pagarbos jo kolekcijai, noro bendradarbiauti. Antra – nuostabi aplinka demonstruoti kolekciją – dvare ji suskamba kitaip nei parodų salėse. Ši paroda, A. Puodžiukaitienės žodžiais, – dalis istorijos, dalis mados ir visų mūsų prisiminimai apie vaikystę. „Tai istorija kitokia forma – ne šiaip suknelė, ne šiaip siūlė. Viskas turi savo prasmę, reikšmę ir istoriją. Tai laikas sau ir laikas svajonėms bei gražiems prisiminimams. Be to, Rokiškio dvaras nuostabus, jame šie kostiumai atgyja ir pasakoja savo istoriją… Nėra jaukesnės vietos istoriniams kostiumams nei dvarai, – sakė A. Puodžiukaitienė interviu mūsų laikraščiui. – Trečia – miestiečių ir svečių domėjimasis paroda ir šiltas priėmimas, miesto valdžios bei partnerių įsitraukimas.“

Kai A. Vasiljevas Rokiškyje viešėjo prieš keletą metų, nusidriekė eilė nusifotografuoti su labai gerai mados srityje žinomu žmogumi, savo kolekcijoje turinčiu apie 65 tūkst. eksponatų. Tuomet veikusi Viktorijos laikų mados paroda pritraukė gausybę žmonių.

Rokiškėnai ir miesto svečiai kviečiami bet kurią dieną aplankyti vaikiškos mados parodą, kurioje – daugiau nei 100 vaikiškų drabužių, tarp jų ir išsaugoti Rokiškio dvaro, bei daugiau nei 300 aksesuarų: papuošalų, vėduoklių, nuotraukų, žaislų, vežimėlių, kvepalų, kojinių… Paroda veiks iki spalio 27 d.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite