Angle down Atgal

Į parduotuves ir bažnyčias Mažeikiuose besibrovusiems jaunuoliams skirtos bausmės

Mažeikių teismas skyrė bausmes trims jaunuoliams ir juos į nusikaltimus įtraukusiam vyrui. 

Bendrininkų grupėje veikę trys nepilnamečiai ir juos į nusikalstamas veikas įtraukęs E. M. pripažinti kaltais dėl svetimo turto vagysčių. Pastarasis pripažintas kaltu ir dėl nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamą veiką, antradienį pranešė prokuratūra.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai, o jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros prokurorė Edita Ročytė.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusios prokurorės, E. M. ir du mažeikiškiai jau anksčiau buvo teisti už panašius nusikaltimus.

Trijulės taikinyje tuo metu buvo atsidūrusios bažnyčios, parduotuvės ir kitos patalpos. Nusikaltimus daryti jie nustojo tik skyrus griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą trims mėnesiams. Paleisti į laisvę vaikinai apiplėšinėjo sodų namelius, negyvenamas patalpas Mažeikiuose.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, patvirtino, kad E. M. žinojo, jog T. J., L. Ž. ir A. S. yra nepilnamečiai. Pasinaudojęs savo, kaip vyresnio pagal amžių, autoritetu mažeikiškis į nusikalstamą veiką įtraukė vaikus, jiems pažadėjęs už pavogtus ir parduotus daiktus duoti pinigų.

Konstatuota, kad 2020 metais jaunuoliai, keturis kartus įsilaužė į sodo namelius bei vieną kartą į negyvenamas patalpas Mažeikiuose. Skaičiuojama, kad vaikinai iš ten pagrobė įvairių daiktų už beveik 1,3 tūkst. eurų. Teismas taip pat nustatė, kad minėti mažeikiškiai pasikėsino pagrobti svetimą turtą įsibraudami į dar vieną sodo namelį Mažeikiuose, tačiau ten nebuvo vertingų daiktų.

Teismas nustatė, kad E. M. ir T. J. iš vieno sandėliuko Mažeikiuose pagrobė svetimo turto už 334 eurų, o E. M., T. J. ir L. Ž. iš ūkinio pastato – 1 tūkst. 606 eurų.

Spalio 21 dieną Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmai mažeikiškius pripažino kaltais. Subendrinus su anksčiau paskirtomis bausmėmis, E. M. skirta galutinė bausmė – laisvės atėmimas 6 metams, o T. J. – 3 metams ir 6 mėnesiams.

L. Ž. skirtas laisvės atėmimas 2 metams ir 6 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant tokiam pat laikotarpiui, o A. S. – laisvės atėmimas 1 metams ir 2 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant 1 metams ir 6 mėnesiams. L. Ž. skirta 70 valandų, o A. S. 40 valandų nemokamų auklėjamojo pobūdžio darbų bei elgesio apribojimas 12 mėnesių.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite