Angle down Atgal

Į Panevėžio gatves išriedės skiepobusas

Nepaisant to, kad Lietuva iš žaliosios epidemiologinės zonos vėl įžengė į geltonąją, o didžioji šalies vakarų dalis ir į raudonąją, gyventojai skiepijasi vangiai. Panevėžyje praėjusią savaitę dėl to teko utilizuoti per 700 „Moderna“ vakcinos dozių. Kad ateityje nereikėtų jų veltui išmesti, mieste pradės kursuoti mobilus vakcinavimo autobusas. Gyventojai bus skiepijami ir prekybos centre „RYO“.

„Moderna“ vakciną pakeitė „Janssen“

Naujienų portalui JP Panevėžio miesto poliklinikos vyriausioji slaugos administratorė Aurelija Petronienė teigė, kad 710 dozių „Moderna“ vakcinos teko utilizuoti, nes pasibaigė šių galiojimo terminas.

A. Petronienė vardina utilizavimo priežastis: ‚Visų pirma, ši vakcina galioja vos mėnesį, be to, „Modernos“ revakcinacija ilgiausia, antra doze gyventojus galime skiepyti tik po 4 savaičių. Ne visiems toks ilgas laiko tarpas tinka, ypatingai tiems, kurie nori išvykti atostogauti. Be to, nuo birželio vidurio apskritai krito norinčiųjų skiepytis kreivė. Dar viena priežastis – į rinką atkeliavusi „Janssen“ vakcina. Tada visi rinkosi ją, nes ši vakcina gyventojams patrauklesnė dėl vienos dozės“.

A. Petronienė taip pat priduria, kad Panevėžio miesto poliklinika vakcinų kiekių neužsakinėja, o gauna iš ministerijos. „Deja, „Modernos“ vakcinos susikaupė ir atsitiko taip, kaip atsitiko. Mes ir taip šia vakcina per savaitę paskiepydavome apie 2000 gyventojų“, – teigė A. Petronienė.

Panevėžio poliklinikos atstovės duomenimis, daugiausiai gyventojų paskiepyta gegužės paskutinę ir birželio pirmąją savaitę. Tada pasiskiepijo beveik 8 tūkst. žmonių, atitinkamai sekančią savaitę – virš 6 tūkst.

Skiepų kreivė – banguota

Panevėžio poliklinikos atstovės duomenimis, daugiausiai gyventojų paskiepyta gegužės paskutinę ir birželio pirmąją savaitę. Tada pasiskiepijo beveik 8 tūkst. žmonių, atitinkamai sekančią savaitę – virš 6 tūkst.

„Panašus rodiklis laikėsi iki birželio vidurio, vėliau norinčiųjų skiepytis labai sumažėjo. Tačiau nuo praėjusios savaitės vėl stebime suintensyvėjimą. Priimame gyventojus ir be išankstinės registracijos. Per dieną papildomai, be eilės, paskiepijame apie 300 žmonių turima vakcina“, – sakė administratorė.

Pirmadienį skiepų vakcinacijos centre gyventojai skiepijami „Pfizer“ vakcina, antradienį  – „AstraZeneca“, „Moderna“, ir „Pfizer“. Savaitės eigoje Panevėžį pasieks ir „Janssen“ vakcina.

Praėjusią savaitę paskiepyta apie 2300 žmonių,  per dieną – apie 500 gyventojų.

Dedamos visos pastangos skiepijimo paslaugą daryti kuo patogesnę. Nuolat organizuojami mobilus vakcinavimo centrai. Artimiausiu metu planuojama gyventojus skiepyti prekybos centre „RYO“.

Keliaus ir skiepobusas

Anot A. Petronienės, dedamos visos pastangos skiepijimo paslaugą daryti kuo patogesnę. Nuolat organizuojami mobilus vakcinavimo centrai. Artimiausiu metu planuojama gyventojus skiepyti prekybos centre „RYO“. Tuomet bus siūloma skiepytis „Janssen“ vakcina. Taip pat planuojama rengti išvažiuojamąjį skiepijimą, tai yra į populiariausias susirinkimų vietas – prie didžiųjų prekybos centrų ir turgaus atvyks skiepobusas.

„Stengiamės, paskiepyti kuo daugiau gyventojų ir išnaudoti turimus vakcinų kiekius. Važiuojame į įmones, globos namus, Dienos centre skiepijom negalią turinčius vaikus. Esame lankstūs, formuojame mobilią komandą ir važiuojame visur, kur esame reikalingi“, – kalbėjo A. Petronienė.

Artėjant rudeniui turėtų kilti ir skiepų augimas, o jį įtakoti gali net tik augantis užsikrėtusiųjų skaičius, bet ir privalomas testavimas.

Ragina neatidėlioti

Ji mano, kad artėjant rudeniui turėtų kilti ir skiepų augimas, o jį įtakoti gali net tik augantis užsikrėtusiųjų skaičius, bet ir privalomas testavimas.

„Žinome, kad tam tikroms profesijoms yra įvestas privalomas testavimas, testai atliekami kartą per savaitę. Šiai dienai testavimą apmoka valstybė, bet kalbama, kad už testavimą ateityje gyventojai turės susimokėti patys. Ar jie testuosis ir tada, nežinia“, – svarsto pašnekovė.

A. Petronienė ragina gyventojus skiepytis ir kviečia neatidėlioti šios procedūros, nes labai greitai plintančios viruso atmainos gali padaryti daug žalos.

„Dirbame visu pajėgumu ir laukiame visų dar nepasiskiepijusių gyventojų“, – kvietė A. Petronienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite